VAATA | Bulgaaria alistanud Eesti U18 koondis jätkab EM-il täiseduga

-Eesti U18 korvpallikoondis | Foto: Tartu Ülikooli korvpallikool Facebook

Eesti kuni 18-aastaste noormeeste koondis sai Rumeenias Oradeas toimuval Euroopa meistrivõistluste B-divisjoni turniiril kirja kolmanda järjestikuse võidu, kui alagrupikohtumises alistati Bulgaaria 70:60 (22:15, 11:11, 21:22, 16:12).

Indrek Visnapuu hoolealused alustasid kohtumist paremini, minnes juhtima 11:3, kuid siis said ka vastased oma mängu käima ja 50 sekundit enne avaveerandi lõppu oli Eesti edu vaid kolm punkti (18:15). Avaveerandi lõpuks kasvatasid Illimar Raiendi ja Hugo Toomi lähivisked eduseisu seitsepunktiliseks (22:15). Bulgaarlased suutsid teisel veerandil küll kaotusseisu vähendada, kuid poolajavileks oli see taas seitse punkti, seisuks 33:26.

Kolmandal veerandil jõudsid vastased korra ka viigini (47:47), kuid viimasele kümnele minutile mindi vastu siiski eestlaste 54:48 juhtimisel. Otsustava veerandi alguses jõudis Bulgaaria korraks veel nelja silma kaugusele (54:50), ent mängu lõpp kuulus Eestile ja korraks paisus vahe ka kuraditosinale punktile.

Eesti resultatiivseimaks kerkis Kerr Kriisa, kes viskas 14 punkti, võttis 4 lauapalli ning jagas sama palju korvisööte. Mait Peterson ja Joonas Riismaa said mõlemad kirja 10 punkti ning Kaspar Lootus lisas 8 silma. Lootus ja Riismaa kogusid kumbki ka 8 lauapalli.

Bulgaaria parimad skooritegijad olid Emiliyan Grudov ja Aleksandar Stoimenov, kes viskasid mõlemad 14 punkti.

Pühapäevases kahe seni kaotuseta püsinud võistkonna heitluses alistas Poola 65:43 Belgia. A-alagruppi juhivad nüüd täisedu ehk kolme võiduga jätkavad Eesti ja Poola. Belgial on kirjas kaks võitu ja üks kaotus ning Šveitsil üks võit ja kaks kaotust. Nii Bulgaaria kui ka Rumeenia on kaotanud kõik kolm senipeetud mängu. Veerandfinaali pääsevad alagrupi kaks paremat.

Eesti koondise jaoks jätkub turniir teisipäeval, kui kell 16.15 algavas kohtumises minnakse vastamisi Belgiaga.