fbpx
Close

Välismaale suunduv Mailis Pokk: pidasin läbirääkimisi kahe klubiga ja otsus on tänaseks tehtud

-Mailis Pokk | Foto: Siim Semiskar

-Mailis Pokk | Foto: Siim Semiskar

Eelmisel kevadel raske põlvevigastuse saanud ning hooaja vahele jätnud Eesti naiskoondislane Mailis Pokk taastub vigastusest ning siirdub uuel hooajal taas välismaale.

2019. aasta mai lõpus Portugali koondise vastu sõprusmängu pidanud Eesti naiste korvpallikoondise jaoks lõppes mäng kurvalt. Lisaks Birgit Piiburi põlvevigastusele, lõpetas esimesel veerandil põlvevigastus ka Mailis Poki mängu. Ristsideme vigastus ulatus nii tõsiseks, et koondise ääremängija pidi minema operatsioonilauale ning hooaja vahele jätma. Pokk rääkis Korvpall24.ee portaalile, kuidas taastumine on kulgenud ning andis vihjeid uue hooaja kohta.

Kuna Pokile oli see teistkordne ristsideme vigastus, siis võttis taastumine kauem aega ning esines ka tagasilööke. “Pidin mitu korda hoogu maha võtma. Jõud ei tulnud nii jõudsalt tagasi kui oleksin lootnud. Jooksmisega sain alustada hiljem kui planeeritud. Hetkel on põlv taastunud ning asi liigub paremuse poole.”

Koondislane tõdeb, et vigastus rusus ka mentaalselt. “Esimese põlvevigastuse ajal olin veel küllaltki noor ja uljas. Pärast operatsiooni olin kiirelt platsil tagasi. Seekord oli mul laual juba väga hea leping Kelterni klubiga Saksamaal, millest tuli loobuda ja lisaks ei saanud ma suvel abistada Eesti naiste rahvuskoondist.”

Vigastusest annab alati midagi ka õppida. “Vigastus tuletas meelde, kui järjepidev pead olema, et soovitud tulemust saavutada. Ei saa mainimata jätta, et üle mitme aasta sain pikemalt kodus olla,” võtab Tartust pärit neiu teema positiivselt kokku.

Platsile mitte pääsemine ei ole vähendanud seost korvpalliga ning lisaks leidis Pokk muu väljundi, et end tegevuses hoida. “Tegin palju lauakohtuniku tööd. Olin palju korvpalli sees, samas oli mul ka väljaspool seda tegemist, näiteks täiendan end uuel erialal ülikoolis. Korvpallist loobumismõtteid pole kordagi olnud.“

Hetkel teeb koondise ääremängija iseseisvalt jõutrenne, rattasõitu ja tasapisi jooksmist. “Kahjuks hetkeolukorras ei saa füsioteraapias käia, kuid harjutused ning siht on teada. Lisaks teen pallikäsitluse trenne video vahendusel.“ Virtuaalselt teevad trenni ka Eesti naiskoondislased. Korra nädalas tehakse üheskoos videopildi vahendusel üldkehalise ettevalmistuse trenn Mirjam Lehismetsa juhendamisel.

Saksamaa ja Prantsusmaa kõrgliigas mänginud Pokk avaldab, et siirdub uuel hooajal taas välismaale ning uue klubiga on läbirääkimised peetud. “Läbirääkimisi pidasin kahe klubiga, mõlemad erinevast riigist. Otsus on tänaseks tehtud ja uus klubi valitud. Hetkel on vaid vormistamise küsimus. Klubi nime avaldan, kui kõik paberil kirjas,“ jätab koondislane kaardid lõpuni avamata.

scroll to top