Varakult initsiatiivi haaranud Tenerife pääses rabedale lõpule vaatamata Meistrite liigas poolfinaali

-Janari Jõesaar | Foto: Club Baloncesto 1939 Canarias

Korvpalli FIBA Meistrite liigas alistas Janari Jõesaare kodumeeskond Tenerife Iberostar Iisraeli tippklubi Jeruusalemma Hapoeli 81:64. Esimese omavahelise matši oli Tenerife 73:75 kaotanud, aga kahe mängu kokkuvõttes mindi edasi poolfinaali.

Tenerife tegi tugeva alguse, kui avaveerand võideti 24:10. Järgmise kümne minuti jooksul suutsid külalised siiski sammu pidada ja poolajaks oli seis 40:26. Võõrustajad ei lubanud Hapoelil vahet vähendada ning viimane neljandik algas 19-punktilisest eduseisust. Vastased veel alla ei andnud ning vähendasid neljanda veerandaja keskpaigas vahe 13 punktile ehk 11 silma jäi neid lahutama lisaajast. Otsustavaid minuteid mängis Tenerife siiski enesekindlalt ja kaheksandikfinaalis Klaipeda Neptunase koguni 32 punktiga üle mänginud Hapoel lülitati nüüd konkurentsist.

Janari Jõesaar oli kohtumiseks küll üles antud, aga ühtegi mänguminutit ta ei teeninud. Tim Abromaitis tõi tiimi parimana 21 punkti ja 6 lauapalli. Vastaste resultatiivseim oli James Feldeine 20 punktiga.

Poolfinaalis ootab Tenerifet ees belglaste Antwerpeni Telenet Giants, kes seljatas veerandfinaalis Nižni Novgorodi.