Veesaare ja Kuusmaa koduklubid on Tenerife turniiril suurepärases hoos

-Henri Veesaar | Foto: Siim Semiskar

Eesti noortekoondislaste Henri Veesaare ja Kaspar Kuusmaa koduklubide U16 võistkonnad on Tenerifel peetaval Villa de La Orotava turniiril võimsas hoos – nii Madridi Real kui Rooma Stella Azzurra läbisid oma alagrupid täiseduga ning edenesid poolfinaali.

A-alagrupi avamängus alistas Madridi Real neljapäeval Valencia Basketi järelkasvu 84:65 (18:22, 21:14, 21:14, 24:15). Henri Veesaar tegi 23 minutiga kaksikduubli, kui viskas Reali parimana 15 punkti (kahesed 6/10, vabavisked 3/3) ja võttis 12 lauapalli. Lisaks andis ta 2 resulatiivset söötu, blokeeris 3 vastaste pealeviset ja tegi 2 vaheltlõiget ning sama palju pallikaotusi.

Teises alagrupimängus purustas Madridi Real reedel Kaunase Žalgirise eakaaslased 89:50 (18:10, 16:17, 27:9, 28:14). Veesaare arvele kogunes 22 minutiga 6 punkti (kahesed 1/3, vabavisked 4/4), 10 lauapalli, 2 viskeblokeeringut, sama palju vaheltlõikeid, 3 pallikaotust ja üks isiklik viga.

Kindel võit võeti ka viimases alagrupimängus, kui laupäeva hommikul alistati turniiri võõrustaja CB San Isidro 100:43 (24:12, 26:10, 25:9, 25:12). Veesaar viibis väljakul 25 minutit, mille jooksul viskas ta 15 punkti (kahesed 7/8, vabavisked 1/2), võttis 9 lauapalli, jagas kaaslastele 3 resultatiivset söötu, tegi ühe vaheltlõike ja blokeeris 3 vastaste pealeviset. Negatiivse poole pealt tegi 15-aastane eestlane 3 pallikaotust ja 2 isiklikku viga.

B-alagrupis mänginud Rooma Stella Azzurra läks neljapäeval peetud avakohtumises vastamisi Canterbury korvpalliakadeemiaga, kes alistati kindlalt 84:48 (22:10, 18:13, 25:14, 19:11). Kaspar Kuusmaa mängis 20 minutit, viskas 10 punkti (kahesed 5/8, kolmesed 0/3), võttis 2 lauapalli ja tegi ühe isikliku vea.

Reedeses mängus ei jätnud Stella Azzurra Vilniuse korvpallikoolile mingit võimalust ja purustas Leedu võistkonna koguni 98:26 (32:4, 25:11, 20:0, 21:11). 15-aastane eestlane kogus 23 minutiga 4 punkti (kahesed 1/5, vabavisked 2/2), ühe lauapalli, mängu parimana 7 korvisöötu, 5 vaheltlõiget, ühe pallikaotuse ja ühe isikliku vea.

Viimases alagrupimängus alistas Stella Azzurra laupäeva hommikul Tenerife Iberostari järelkasvu meeskonna 88:53 (22:17, 20:16, 31:7, 15:13). 20 minutit mänginud Kuusmaa arvele jäi 2 punkti (kahesed 1/4), 4 lauapalli, sama palju vaheltlõikeid ja pallikaotusi ning 2 isiklikku viga.

Madridi Real läheb täna õhtul poolfinaalis vastamisi Canterbury korvpalliakadeemiaga, Rooma Stella Azzurra kohtub Valencia Basketiga.