Veideman ja Mantova alistasid lisaajal Jurkatamme koduklubi

-Rain Veideman | Foto: Stings Mantova Facebook

Pühapäeval läksid Itaalia esiliiga (Serie A2) 23. voorus vastamisi Rain Veidemani ja Mikk Jurkatamme koduklubid. Lisaajale läinud mängu võitis Veidemani leivaisa Mantova Pompea 88:81 (24:17, 12:21, 21:21, 17:15, 14:7). Eesti koondisega Gruusias ilusa võidu sepistanud Kaspar Treier jäi Montegranaro XL Extralighti lisaajavõidust eemale.

Mantova Pompea algviisikus alustanud Rain Veideman aitas kodumeeskonna kiirelt 16:6 juhtima, kuid seejärel mängupilt võrdsustus. Ravenna OraSi rünnakuid üleval hoidnud Adam Smith tabas avapoolajal viis kaugviset ning juhtis külalised seisul 38:36 pikemale vaheajale. Teisel poolajal jätkus tasavägine heitlus kuni normaalaja viimaste sekunditeni, kui Ravenna ääremängija Josh Hairstoni ründelaua järel visatud korv viis mängu lisaajale. Otsustaval viiel minutil tabas Rain Veideman viigiseisul 78:78 enda ainsa kolmese ning innustust saanud kodumeeskond purjetas mängu võidusadamasse.

Rain Veideman tõusiski Mantova resultatiivseimaks, visates 39 mänguminutiga 21 punkti (kahesed 6/10, kolmesed 1/7, vabavisked 6/6). Lisaks hankis eestlane 2 lauapalli, 4 söötu, 2 vaheltlõiget ja tegi kaks pallikaotust.

Mikk Jurkatamm sai kaotusmängus platsil olla ligi 11 minutit, mille jooksul punktiarvet avada ei suutnud. Protokolli kirjutati kaks eksimust kolmepunktiviskel ning üks lauapall.

Ravenna parim Adam Smith kogus lõpuks 46 silma, tabades kaheksa kaugviset.

Kaspar Treieri tööandja Montegranaro XL Extralight sai samuti lisaajale läinud kohtumises võõrsil magusa 106:105 (25:35, 24:19, 18:17, 28:24, 11:10) võidu divisjoni liidri Bologna Fortitudo üle. Võidukorvi viskas 30 silma kogunud (kolmesed 8/9) Lamarshall Corbett 30 sekundit enne lisaaja lõppu. Bologna tulemuslikem Kenny Hasbrouck kogus 29 silma.

Montegranaro hoiab 23 vooru järel 19 võidu ja 4 kaotusega Serie A2 idadivisjonis 2. positsiooni. Ravenna ja Mantova jagavad 10 võidu ja 13 kaotusega 9.-10. kohta.