Vennad Russakud tüürisid Maaülikooli esiliigas võidule

-Joosep Russak | Foto: Siim Semiskar

Saku I liiga neljapäevases mängus läksid omavahel vastamisi Eesti Maaülikool/Limitex autoklaasid (8-4) ja Tartu Ülikool/Kuremaa SK (1-11). Tartu kõrgkoolide vahelise duelli võitis kindlalt Maaülikool 89:66 (21:18, 24:18, 17:10, 27:20).

Maaülikool jäi mängu esimestel minutitel kergesse kaotusseisu, kuid võitis koduseinte toel siiski veerandaja kolme punktiga. Teise neljandiku keskel 10:0 spurtinud väljakuperemehed juhtisid Jaagup Russaku kolmesest juba 38:23, ent külalised suutsid poolajaks kaotusseisu üheksale punktile mängida. Kolmandal veerandajal jäi Tartu Ülikool vaid kümne punkti peale ning kodumeeskonna edunumbrid olid otsustava perioodi eel kasvanud juba 16-punktiliseks. Viimase veerandajaga mängupildis pööret ei tekkinud ja Maaülikool võis tähistada hooaja üheksandat võitu. Kodumeeskond võitis lauavõitluse 42:25 ning tabas 60%-liselt kahepunktiviskeid, kuid patustas ka 23 pallikaotusega.

Maaülikooli resultatiivseimateks tõusid taas vennad Russakud – Jaagup tõi üleplatsimehena 24 punkti (kolmesed 5/8), Joosep oli lähedal kolmikduublile (19 punkti, 12 lauapalli, 8 söötu, 3 vaheltlõiget). Ott Toomsalu arvele jäi 15 silma.

Tartu Ülikooli eest viskas Patrik Peemot 15 punkti ning jagas 4 korvisöötu. Hannes Saar tõi 12 silma (kolmesed 4/8), Egert Paap sai kirja kaksikduubli (10 punkti, 11 lauapalli).

Maaülikool (9-4) hoiab tabelis kolmandat kohta, Tartu Ülikool (1-12) on ühe võiduga viimasel real.

Turniiritabel

One Comment

1. Ülikoolide duelliks seda minu arust nimetada ei saa, ametlikult mängib Tartu ülikooli esindusmeeskond hoopis Estlat liigas, teiseks kuigi see esiliiga klubi on ametlikult põhimeeskonna duubel ja seal võistkonnas (nagu ka Maaülikooli võistkonnas ) mängivad enamuses Rocki korvpallikoolis ehk praeguse Tartu ülikooli korvpallikoolis käinud poisid on siiski Tartu ülikool/Kuremaa näol tegemist Kuremaa võistkonnaga mida on tugevdatud mõne Tartu ülikooli gümnasistist noormängijaga ja ühe esmakursuslasest üliõpilasega