VIDEO | Arnold Mitt on viimastes mängudes tõusnud meeskonna üheks tugitalaks

-Arnold Mitt | Foto: Rossella Virtus Civitanova Marche Facebook

Itaalia tugevuselt kolmandas liigas (Serie B) kanda kinnitada üritav Arnold Mitt on viimases kahes voorus leidnud loodetud kindluse. Kolmapäeval ja laupäeval toimunud kohtumistes usaldas Soresina peatreener Simone Lottici 210-sentimeetrisele keskmängijale rohkem mänguminuteid ning noormees tõusis mõlemas mängus meeskonna parimate skooritegijate hulka.

Neljandas voorus Pavia Omnia Basketi (1-2) vastu lagunes võrdselt kulgenud avapoolaja järel Soresina (0-3) mäng kolmandal veerandajal, mis kaotati 5:24. Hoolimata tugevast viimasest neljandikust ei õnnestunud võõrsil peetud mängu enam päästa ja tabelisse kirjutati 62:73 (21:13, 15:24, 5:24, 21:12) kaotus.

Arnold Mitt alustas harjumuspäraselt algviisikus ning jõudis esimest korda sel hooajal kahekohalise punktisummani. Eksimatult vabaviskeid tabanud (4/4) eestlane kogus 19 minuti jooksul 10 punkti (visked väljakult 3/6), korjas 4 lauapalli (3 ründest), kuid patustas ka kolme pallikaotusega. Ainsana suutis Mitist enam skoori teha Gianluigi Prestini, kes tõi 14 punkti.

Omnia parimaks kerkis Mattia Venucci 21 silmaga.

Nädala teises kohtumises võeti kodus vastu Vigevano Elachem (2-2), kuid hooaja avavõitu noppida ei õnnestunud. Kindla 84:57 (18:10, 19:13, 27:16, 20:18) võidu võtnud külalised tabasid 13 kaugviset, võites kõik neli veerandaega.

Esmakordselt üle 20 minuti väljakul rassinud Arnold Mitt tõi 21 mänguminutiga 8 punkti (visked väljakult 2/2, vabavisked 4/6), hankis lisaks 6 lauapalli ning sooritas ühe vaheltlõike. Protokolli kanti ka üks isiklik viga ning pallikaotus. Kahekohalise punktisumma sai Soresina ridades kirja vaid Gianluigi Prestini (10).

Giacomo Dell`agnello hiilgas vastaste leeris üleplatsimehena 20 punktiga.

Esimeses kolmes mängus 15 minutiga keskmiselt 5 punkti ja 3 lauapalli kogunud Miti esitused on selges tõusutrendis, kuna viimases kahes kohtumises on keskmised näitajad tõusnud 20 minuti, 9 punkti ja 5 lauapallini.

Soresina Gilbertina (0-5) jätkab viie vooru järel Old Wild West B-alagrupis võiduta, järgmisel laupäeval kohtutakse võõrsil Piadena Corona Platina (1-3) meeskonnaga.

Täispikkuses Soresina-Vigevano mäng (Arnold Miti korvid videos alates 4:18 ja 1:01:12):