Tallinna Ülikool purustas Leedu naiskonna 20 punktiga ja avas Balti liigas võiduarve

-Annika Köster | Foto: Siim Semiskar

Tallinna Ülikooli naiskond avas täna Balti liigas võiduarve, kui võõral väljakul alistati kindlalt 80:60 (18:11, 27:14, 25:13, 10:22) Šiauliai Ülikool.

Tasavägist mängu jätkus vaid esimeseks seitsmeks minutiks. Võõrustajad jõudsid avaveerandil küll neljal korral viigini, kuid juhtima ei pääsenud nad kordagi. Teine veerand kuulus juba täielikult Tallinna Ülikoolile ja poolajaks juhiti 20 punktiga – 45:25. Eesti naiskonna visketabavus väljakult oli seejuures koguni 54% (19/35), kohtumise lõpuks langes see 44-le (31/70). Tallinna Ülikooli ülemvõim jätkus ka kolmandal veerandajal ning enne viimast kümmet minutit juhiti juba 70:38. Viimase veerandi Tallinna Ülikool küll kaotas, kuid lähemale kui 20 punkti Leedu naiskond enam ei jõudnud.

Võitjate ridades jõudsid kahekohalise punktisummani viis naist, kellest resultatiivseim oli 15 silma visanud slovakitar Laura Horvatova. Ameeriklannad Candice Warthen ja Raven Fox kogusid vastavalt 14 ja 12 punkti ning Sofia Kosareva ja Annika Köster said mõlemad kirja 10 silma. Köster ja Warthen võtsid lisaks vastavalt 9 ja 8 lauapalli ning andsid mõlemad ka 5 korvisöötu. Viktoria Kisseljova ja Kätlin Korjus lisasid kumbki 9 punkti.

Šiauliai Ülikooli resultatiivseim oli valgevenelanna Anastassia Suštšik 19 punktiga.

Turniiritabelis oli see Tallinna Ülikooli jaoks esimene võit kolme kaotuse kõrval. Järgmine kohtumine peetakse 9. novembril, kui hooaja esimeses kodumängus võõrustatakse Liepaja/LSSS-i. Eilses mängus jäädi Liepaja naiskonnale alla 67:94.