VIDEO | Avapoolajal täielikult kipsis olnud Castors Braine langes Euroliigas grupi lõppu

-Merike Anderson ja Castors Braine | Foto: Castors Braine

Korvpalli naiste Euroliigas pidid oma järjekordse kaotuse vastu võtma Merike Anderson ja Belgia klubi Castors Braine, kui võõrsil jäädi kindlalt 48:76 (11:18, 4:23, 11:20, 22:15) alla itaallaste Schio Familale, kelle jaoks oli see tänavu sarjas esimeseks võiduks.

Castors Braine’il oli rünnakul eriti must päev, kui esimesel poolajal suudeti visata vaid 15 punkti (teisel veerandil seejuures kõigest 4) ning kolme perioodi järel oli tiimil koos vaid 26 silma.

Kümme minutit platsil viibinud eestlannast tagamängija väljakult ühtegi viset tabada ei suutnud, kuid tõi ühe punkti vabaviskest (kahesed 0/1, kolmesed 0/1, vabavisked 1/2), jagas ühe resultatiivse söödu ja tegi 2 isiklikku viga.

Ainsana suutis belgia klubi poolt korraliku statistilise rea kokku saada ameeriklanna Celeste Trahan-Davis, kes tõi 14 silma, 13 lauapalli ja 5 vaheltlõiget ning kogus efektiivsusteguriks 26. Paremuselt järgmised naised küündisid efektiivsusnäitajani 8.

Itaalia klubil õnnestus mäng tunduvalt ühtlasemalt ja rohkematel palluritel, kui Raffaella Masciadri viskas parimana 15 punkti ning Jantel Lavender ja Allie Quigley lisasid vastavalt 12 ja 11 silma.

Castors Braine’i seni ainus tänavune võit Euroliigas pärineb kohe avavoorust just selle sama Itaalia tiimi vastu, kui saavutati numbritega 63:60 napp ülekaal. Järgnenud on seitse kaotust ning nüüd langeti A-grupis ka viimasele ehk 8. kohale.