fbpx
Close

VIDEO | Carlos Jürgens NCAA debüüdi eel: avahooaeg saab tuleviku osas olema kõige tähtsam

-Carlos Jürgens | Foto: Oral Roberts University

Algaval hooajal on USA kõrgemas üliõpilasliigas NCAA mängimas neli noort Eesti korvpallurit. Üheks debütandiks on kohe 20-aastaseks saav tagamängija Carlos Jürgens, kes siirdus tänavu suvel Oklahoma osariigis asuvasse Oral Robertsi ülikooli.

Tagamees kommenteeris Korvpall24.ee portaali palvel tehtud videointervjuus, et praeguseks on kõik kulgenud tema jaoks positiivselt: “Minu ootused on seni kõik pidanud paika. Kõik on sujunud hästi ja olen andnud endale aega, pole millegagi kiirustanud. Olen õppinud inimesi tundma ja hakanud meeskonnaga läbi käima ning harjunud reeglite ja nõudmistega. Praegu tunnen ennast väga hästi ja juba ka koduselt.”

Erkmaa Korvpallikoolist tuule tiibadesse saanud mängumees käis läbi erinevad noortekoondised ning tegi debüüdi Eesti meistriliigas hooajal 2015/16 Audentese SG/Noortekoondise särgis. Nüüd sattus Jürgens aga täiesti teistsugusesse korvpallikeskkonda.

“Minu treeningud erinevad varasemasest nagu öö ja päev. Siin on põhirõhk kommunikatsioonil ehk platsil rääkimisel. Muidugi, trennid on siin kordades pikemad – 4-5 tundi. Me jookseme kordades rohkem, sest meil on hooajaks väga suured ootused ja me kõik teame, mida me peame välja käima, et saavutada neid,” rääkis Jürgens.

Ta lisas: “Kõige raskem element minu jaoks on siin olnud just see rääkimine, sest mina olen õppinud mängima teistmoodi. Eks kõik Eestis teavad, et USA-s on see rääkimine kõige tähtsam ja ka vaiksel hetkel pead sa olema kõige valjem mees väljakul. Alguses, kui kasvõi üks sõna jäi platsil ütlemata, sai selle eest karistada ning pidi jooksma otsasid. Õppisin selle käigus ja nüüd tuleb see loomulikult juba.”

Nagu USA üliõpilaskorvpalli kõrgemas divisjonis tavaks, siis treeningtingimused on Oral Robertsi ülikoolis väga head ning mänge peetakse kümme ja pool tuhat inimest mahutaval areenil. Viimati jõuti finaalturniirile kümme aastat tagasi ning kokku on ajaloos seda suudetud viiel korral. Nagu Jürgens juba ütles, siis meeskondlikud eesmärgid on uueks hooajaks seatud kõrgele. Kuid ka isiklikus plaanis ei hoia ta ambitsioone tagasi.

“Jaa, kindlasti on mul esimeseks hooajaks omad eesmärgid ja ootused, kuna tean, et avahooaeg on kõige tähtsam ja sellest oleneb, mis tulevikus saab. Olen endale pannud eesmärgi, et iga päev saada paremaks ja õppida rohkem meeskonda tundma. Tahan olla meeskonnale kasulik olenemata sellest, kas ma olen pingil või väljakul. Mõtlen rohkem just võistkonna võtmes, mida me peame tegema, et saavutada oma ühtset eesmärki. Minu eesmärk on ikkagi areneda iga päev sammu võrra edasi,” oli Jürgens entusiastlik.

Põhihooaeg algab Carlos Jürgensi ja tema ülikoolitiimi jaoks 7. novembril, kui külla sõidetakse Missouri St. Bearsile.

scroll to top