VIDEO | Eestlased alustasid uut NCAA hooaega võidukalt, Tass püstitas oma lauapallide rekordi

-Matthias Tass | Foto: AFP/Scanpix

Eile tehti algust mängudega USA üliõpilasliiga NCAA kõrgeimas divisjonis ning läinud öö oli edukas kõigile kolmele väljakul käinud eestlasele.

Matthias Tassi kodumeeskond Saint Mary’s Gaels sai hooaja avamängus napi võidu, kui neutraalsel väljakul alistati lisaaja järel Wisconsin Badgers 65:63. Enam kui 3 000 pealtvaataja ees peetud kohtumises juhtis Saint Mary’s pikale pausile minnes 30:24, kuid normaalaja lõpuks oli seis viigis 54:54. Lõplikult kallutati mäng enda kasuks alles lisaaja viimasel minutil.

Saint Mary’se ridades teist ülikooliaastat alustanud Tass pääses oma NCAA-karjääri jooksul esimest korda algviisikusse. 20-aastase ääre- ja keskmängija arvele kogunes 27 minutiga 5 punkti (kahesed 2/6, vabavisked 1/2), 10 lauapalli, 4 resultatiivset söötu ning 2 pallikaotust, enne kui ta lisaajal viie veaga pingile langes. Lauapallide arv tähistab tema NCAA-karjääri parimat tulemust.

Tassi kodumeeskonda peetakse alanud hooajal NCAA 20 tugevama hulka kuuluvaks.

Kolmandat ülikooliaastat alustanud Taavi Jurkatamme kodumeeskond San Francisco Dons võõrustas NCAA teises divisjonis mängivat Sonoma State Seawolvesi, keda võideti ülikindlalt 101:50 (49:23). Kohtumist vahetusmängijate pingilt alustanud Jurkatamm pääses väljakule 12 minutiks ning kogus selle ajaga 2 punkti (kahesed 1/1, kolmesed 0/1), 3 lauapalli ja ühe resultatiivse söödu. Negatiivse poole pealt tegi 22-aastane ääremängija ühe pallikaotuse ja 3 isiklikku viga.

Sel suvel USA-sse siirdunud Artur Konontšuk tegi läinud öösel ametliku debüüdi Southern Miss Golden Eaglesi eest, kui koduväljakul alistati NCAA teise divisjoni kuuluv Delta State Statesmen 90:71 (49:29). Algkoosseisus alustanud Konontšuk viibis platsil 28 minutit, mille jooksul viskas ta 13 punkti (kahesed 3/4, kolmesed 1/1, vabavisked 4/4), hankis 4 lauapalli, andis 2 resultatiivset söötu ja blokeeris ühe vastaste pealeviske. 19-aastane ääremängija tegi ka ühe pallikaotuse ning 2 isiklikku viga.