AMETLIK | Kerr Kriisa liitub Leedu kõrgliigas mängiva Prienaiga

-Kerr Kriisa | Foto: Kaunase Žalgiris

Kaunase Žalgirise ridades tänavu Euroliigas debüüdi teinud Kerr Kriisa võib peagi teha oma esimese mängu ka Leedu kõrgliigas, kuid seda juba uue klubi eest.

18-aastane ja 189 cm pikkune mängujuht siirdub hooaja lõpuni laenule Leedu kõrgliigaklubisse Prienai CBet, kus ta hakkab asendama meeskonnast lahkunud Devon van Oostrumit.

Prienai hoiab Leedu kõrgliigas 10 meeskonna konkurentsis viiendat kohta, olles kogunud neli võitu ja neli kaotust. Kriisa hakkab Prienais jagama mängujuhi kohta endast aasta vanema Arnas Velickaga, kes eelmisel hooajal kandis Tartu Ülikooli särki.

Leedu esiliigas on Kriisa tänavu Žalgirise duubelmeeskonna ridades kogunud üheksas kohtumises keskmiselt 27 minutiga 16,2 punkti, 3,3 lauapalli ja 6 resultatiivset söötu. Euroliigas jäi tema arvele 70:56 võidumängus Villeurbanne’i Asveli üle 2 minutiga üks punkt.

Kriisa võib Leedu kõrgliigas debüüdi teha juba sel pühapäeval, kui Prienai kohtub võõrsil Šiauliaiga.