VIDEO | Kotsar tähistas sünnipäeva võiduga NCAA valitseva meistri üle

-Maik-Kalev Kotsar | Foto: AFP/Scanpix

Maik-Kalev Kotsari kodumeeskond South Carolina Gamecocks teenis eile hilisõhtul USA üliõpilasliiga NCAA kõrgeimas divisjonis meeldejääva võidu, kui võõrsil mängiti 70:59 üle valitsev meister Virginia Cavaliers.

South Carolina alustas 14 409 pealtvaataja ees peetud kohtumist väga hästi ning poolajaks juhiti 33:24. Teisel poolajal jõudis Virginia küll korra viigini (45:45), kuid Kotsari tabav kahene viis külalised uuesti juhtima ja enam eduseisu ei loovutatud.

Mängupäeval oma 23. sünnipäeva tähistanud Kotsar alustas kohtumist algviisikus ja viibis väljakul 31 minutit. Tema arvele jäi 4 punkti (kahesed 2/4), 4 lauapalli (sh 2 ründelauast), 3 resultatiivset söötu, üks blokeeritud pealevise, 3 vaheltlõiget, 2 pallikaotust ja 3 isiklikku viga.

Üleplatsimeheks kerkis Kotsari meeskonnakaaslane Jair Bolden, kes tabas neli kaugviset ning kogus 22 punkti. Virginia resultatiivseim oli tähtmängija Mamadi Diakite 21 punktiga.

South Carolinal on nüüd kirjas kaheksa võitu ja neli kaotust, Associated Pressi edetabelis hetkel üheksandal kohal paiknev Virginia sai üheksa võidu kõrvale teise kaotuse. Oma järgmise kohtumise peab South Carolina 30. detsembril, kui võõrustatakse Stetsoni ülikooli meeskonda.