VIDEO | Montale võttis sireeniviskega dramaatilise võidu, Arnold Mitt oli lähedal kaksikduublile

-Joonas Riismaa | Foto: Siim Semiskar

Itaalia kolmanda ja neljanda liiga kohtumistes tõi möödunud nädalavahetus võidupunkti Montale Libertas Basketile, kes noppis dramaatilise lõpuga hooaja kuuenda võidu. Don Bosco jäi Livorno klubide derbis visa võitluse järel alla Pielle meeskonnale ning kaotuse pidid vastu võtma ka mõlemad eestlastega mehitatud kolmanda liiga klubid.

Soresina Gilbertina (2-9) üritas võõrsil Varese (3-8) vastu kolmandat järjestikust võitu, ent pidi väljakult lahkuma 71:86 (16:26, 15:17, 20:15, 20:28) kaotusega. Kodumeeskond viskas seisul 18:16 neliteist vastuseta punkti ning kontrollis mängu käiku kuni kolmanda veerandaja keskpaigani. Davide Toffali ning Filippo Guerra korvidest jõudis Soresina viigist kolme punkti kaugusele (50:53), kuid Varese vastas omakorda 16:4 vahespurdiga, millele külalistel vastust enam ei olnud.

Arnold Mitt alustas traditsiooniliselt keskmängija kohal ning oli 9 punkti (kahesed 3/5, vabavisked 3/4) ning 8 lauapalliga (hooaja parim) lähedal kaksikduublile. 208-sentimeetrine mängumees lisas 22 minuti jooksul protokolli ka ühe viskeblokeeringu, söödu ja vaheltlõike, samuti läksid kirja üks pallikaotus ning 2 isiklikku viga. Davide Toffali oli Soresina resultatiivseim 23 punktiga. Varese ridades kerkis 26 punkti ja 12 lauapalliga üleplatsimeheks Marco Allegretti.

Avellino (3-8) jäi kodus kindlalt 54:71 (12:14, 15:23, 13:13, 14:21) alla Bisceglie (6-5) meeskonnale. Võrdset mängu jagus kuni teise veerandaja alguseni, mil külalised kolme kaugviske najal 25:14 eduseisu saavutasid. Kodumeeskond jõudis neljanda mänguperioodi alguseks korraks 8 punkti kaugusele, kuid head kaitsemängu näidanud Lions noppis hooaja seitsmenda võidupunkti.

Hugo Erkmaa viskas Avellino ridades 3 punkti, meeskonna resultatiivseim Andrea Locci tõi 14 punkti. Bisceglie tulemuslikeim Leonardo Marini kogus 16 silma.

Soresina (2-10) jätkab B-alagrupis viimasena, Avellino (3-9) on D-alagrupis 14. positsioonil.

Taseme võrra madalamas liigas jagus nädalavahetusel peetud mänguvoorus nii intriigi kui põnevust. Kahe Livorno klubi derbis saatis edu tabelis kõrgemal asetsevat Pielle (6-4) meeskonda, kes alistas tugeva lõpuga Gregor Kuuba leivaisa Don Bosco (2-8) 77:68 (15:20, 22:25, 16:13, 24:10). Kuuba kolmene viis Don Bosco esimese veerandaja lõpuks 20:15 juhtima ning koduseinte toel hoiti otsustava neljandiku eel 5-punktilist edu. Külaliste 13:0 vahespurt neljanda veerandaja keskel kallutas siiski jõujooned Pielle kasuks ning tasuks hinnaline derbivõit. Pingelisest ja võitluslikust mängust räägib ka Pielle mängumehele Filippo Creatile määratud 360 euro suurune trahv kohtunike suunal saadetud ähvarduste eest.

Gregor Kuuba tabas ühe kaugviske ning kogus 3 punkti. Livorno parim oli Marco Creati 15 silmaga, Massimo Baroncelli viskas Pielle ridades 17 punkti.

Joonas Riismaa koduklubi Montale (5-6) võitis sireeniviskest 74:72 (21:17, 21:13, 12:24, 20:18) La Spezia Basketi (3-7). Montale klubi sotsiaalmeedia vahendusel saadud kirjelduse põhjal pääsesid peatreener Tommaso Della Rosa hoolealused teise veerandaja keskel 38:21 ette, kuid lasid peamiselt leeduka Darius Kibildise vedamisel külalised mängu tagasi. Kibildise kolmene viis La Spezia 40 sekundit enne kohtumise lõpuvilet 72:71 juhtima ning Montale pallikaotuse järel saadeti vabaviskejoonele teine külaliste leedukas Augustas Suliauskas. Kodupubliku rõõmuks eksis Suliauskas mõlemal katsel ning viimase võimaluse saanud Montale sangariks tõusis lõpusireeni kõlades kaugviske tabanud Andrea Zita.

Joonas Riismaa tõusis ligi 36 mänguminutiga visatud 15 punktiga (kahesed 4/7, kolmesed 1/7, vabavisked 4/4) Montale resultatiivseimaks. Sel hooajal mitmeid 30-punktilisi sooritusi pakkunud ääremängija kogus ka 9 lauapalli, 3 korvisöötu, 2 vaheltlõiget, 3 pallikaotust ja 2 isiklikku viga. Võidukorvi visanud Andrea Zita lisas 14 silma. La Spezia kasuks tõi Darius Kibildis 24 punkti.

Montale kerkis 6 võidu ja 6 kaotusega 7. kohale, Livorno asub 2 võiduga eelviimasel ehk 14. real.