fbpx
Close

VIDEO | Parim koht Eestis, kus siduda korvpallitreeningud õppetööga, läheb veel paremaks

-G4S Noorteliiga korvpallimeeskond | Foto: Siim Semiskar

-G4S Noorteliiga korvpallimeeskond | Foto: Siim Semiskar

Audentese Spordigümnaasiumis toimuvad uue riigihankega alates 2020/2021 õppeaastast olulised arengud tugiteenuste valdkonnas. Kooli direktori Priit Ilveri sõnul on põhirõhk spordimeditsiinil ja toitlustamisel.

Võrreldes varasemaga muutub kõige rohkem just õppursportlaste toitlustamine. „Mitte ainult ei tõuse toidu kvaliteet ja sisuline väärtus, vaid tekib juurde ka neljas toidukord ehk oode, mida õppursportlased saavad kasutada hommiku- ja lõunasöögi või lõuna- ja õhtusöögi vahel. Teiseks tagame toitlustuse ka nädalavahetustel,“ kommenteeris Ilver Basket.ee vahendusel.

Hetkel toimub koostöös toitumisspetsialistidega põhjalik kaardistamine. „Tahame teada, millist toitu ja millisel ajahetkel peaksid sportlased sööma. Samuti tahame pakkuda senisest suuremat valikuvõimalust ja rikkalikumat menüüd.“ Koolijuhi sõnul kaasatakse toitumisnõustaja ka õpilaste igapäevaellu, seda nii klassi kui treeninggruppide põhiselt.

Spordimeditsiinilise teenindamise poole pealt astutakse samm edasi vigastuste ennetamisel ja järelravis. „Kui hetkel on Audentese õpilastele tagatud üks koormustest, arstivisiit ja esmane ravi vigastuste korral, siis uue hankega kohaselt on kavas kaks koormustesti, igapäevane arstitugi koos kõikvõimalike ravitingimustega ja korra nädalas lihashooldus,“ rääkis Ilver.

Samuti lisanduvad vigastusi ennetavad tegevused ehk treeninggruppide juures hakkavad toimetama üldkehalise ettevalmistuse spetsialistid. Eesmärk on soetada ka uuenduslikud taastumisvahendid nagu näiteks jäävann, seljavenituspink, „Game Ready“ aktiivse kompressiooni seade ja tulevikus võimalusel ka külmakamber.

Kõikidele õppursportlastele on vajadusel tagatud majutus ühiselamus.

„Audentese Spordigümnaasium on Eestis kahtlemata parim koht, kus siduda tipptasemel treeningud koolitööga. Uue hankega lisanduvad tugiteenused muudavad kogu paketi senisest veel kvaliteetsemaks,“ lõpetas direktor.

Kandideerimine õppeaastaks 2020/21 on avatud kuni 15. veebruarini.

scroll to top