VIDEO | Resultatiivsed Kotsar ja Pehka oma meeskondi kaotustest päästa ei suutnud

-Maik-Kalev Kotsar | Foto: ZUMAPRESS.com/Scanpix

USA üliõpilasliiga NCAA kõrgeimas divisjonis sai otsa Maik-Kalev Kotsari kodumeeskonna South Carolina Gamecocksi kolmemänguline võiduseeria, kui võõrsil jäädi 70:84 alla Ole Miss Rebelsile.

South Carolina jäi kolme ja poole minutiga taha 0:8, ega pääsenud kordagi juhtima. Poolajaks oldi taga 32:43 ning seitsmest punktist lähemale enam ei jõutudki.

Kotsar kuulus tavapäraselt algviisikusse ja teenis mänguaega 38 minutit, mille jooksul viskas South Carolina edukuselt teise korvikütina 19 punkti (kahesed 7/11, vabavisked 5/5), võttis meeskonna parimana 8 lauapalli, jagas kaaslastele 4 resultatiivset söötu, blokeeris 3 vastaste pealeviset ning tegi sama palju vaheltlõikeid. Negatiivse poole peale jäid 2 pallikaotust ja 2 isiklikku viga.

South Carolina resultatiivseimaks kerkis NCAA karjääri kõrgeimad 28 punkti visanud Jermaine Couisnard. Janari Jõesaare endise koduvõistkonna ridades tegi hiilgemängu Breein Tyree, kes viskas oma ülikoolikarjääri kõrgeimad 38 punkti.

Sel hooajal on South Carolina kogunud 13 võitu ja üheksa kaotust. NCAA kagukonverentsis (SEC) jagab meeskond viie võidu ja nelja kaotusega viiendat kuni kaheksandat kohta.

Üliõpilasliiga NAIA teises divisjonis pidi Ron Arnar Pehka kodumeeskond Trinity International Trojans vastu võtma viienda järjestikuse kaotuse, kui vandus võõral väljakul 62:67 alla Judson Eaglesile. Esimene poolaeg kaotati 29:30 ja teine 33:37.

Algviisikus alustanud Pehka viibis platsil 31 minutit ja viskas oma meeskonna paremuselt teise korvikütina 12 punkti (kahesed 3/3, kolmesed 2/8). Lisaks kogunes eestlase arvele 6 lauapalli, meeskonna parimana 4 korvisöötu, 2 vaheltlõiget, 6 pallikaotust ja 3 isiklikku viga. Kaotajate resultatiivseim oli Diamond Presniakovas 15 punktiga.

Pehka ülikoolil on nüüd kirjas neli võitu ja 18 kaotust. Oma konverentsis (Chicagoland Collegiate Athletic Conference) asutakse kolme võidu ja 14 kaotusega 15. ehk viimasel kohal.

NJCAA kõrgeimas divisjonis sai Indrek Suneliku kodumeeskond Northwest Florida State Raiders juba kaheksanda kaotuse järjest, jäädes koduväljakul lisaaja järel 75:80 alla Pensacola State Piratesile. Avapoolaeg võideti küll 39:25, kuid normaalaja lõpuks oli seis viigis ja lisaajal visati vaid kaks punkti külaliste seitsme vastu.

Vahetusmängijate pingilt alustanud Sunelik pääses väljakule 23 minutiks, kuid punktiarvet avada ei suutnud, visates mööda ühe kahese ja kõik kuus kolmest. Eestlase arvele jäi 4 lauapalli, üks vaheltlõige, 2 pallikaotust ja 2 isiklikku viga.

Northwest Florida State jätkab hooaega 12 võidu ja 12 kaotusega. Panhandle’i konverentsis on aga kaotatud kõik kaheksa kohtumist, millega asutakse viimasel ehk viiendal kohal.