fbpx
Close

VIDEO | Tulevikumees Victor Wembanyama pani Kaunases fännid ahhetama: kes see loom on?!

-Victor Wembanyama | Foto: AFP/Scanpix

Kui Euroliiga nädal oli kolmapäeval vaevalt poole peale jõudnud, oli juba sel nädalal peetud kahe vooru ehk kõige märgilisem esitus juba tehtud. Seda vähemalt tulevikku silmas pidades. Alles 18-aastane, viimaste aastate üheks kogu maailma talendikamaks korvpalluriks peetav prantslane Victor Wembanyama tegi Kaunase Žalgirise vastu oma senise karjääri parima mängu.

28,5 minutit väljakul viibinud 220 cm pikkune suur äär/tsenter viskas suurepärase tabavusega (kahesed 6/7, vabavisked 2/3) kokku 14 punkti, hankis 5 lauapalli, tegi kaks vaheltlõiget, jagas 2 söötu ning pani hullumeelsed 5 kulpi. Hooaja edenedes peatreener T.J. Parkerilt järjest rohkem mänguminuteid saama hakanud Wembanyama on tasahilju hakanud ka Euroopa kõige esinduslikumal tasemel näitama, miks teda peetakse 2023. aasta NBA drafti eeldatavaks esimeseks valikuks.

“Kes see loom on!?” küsisid Žalgirise fännid tribüünidel omavahel, kui Wembanyamal oli juba poolajaks 10 punkti koos. Lõpuks lahkus noormees Kaunasest kuue Euroliiga isikliku tippmargiga, kui lisaks minutitele, punktidele, söötudele, vaheltlõigetele ja blokkidele oli senise karjääri parim ka tema efektiivsustegur 23.

“Ma usaldan teda mängu lõppudes. Ta on meie jaoks oluline,” sõnas Asveli peatreener T.J. Parker mängu järel pressikonverentsil. Wembanyama jaoks oli Žalgirisega mäng juba kaheksas järjestikune, kus ta alustas avaviisikus ning taas sai ta ka otsustavatel hetkedel platsil olla.

“Tal on suurepärane raam ja väga lubavad füüsilised eeldused. Kuigi ta mängulugemine pole veel päris tipptasemel, on Euroliigas kõigil tema vastu keeruline,” kommenteeris pärast mängu 15 punktiga Žalgirise edukaimaks kerkinud Edgaras Ulanovas, kes sai korduvalt tunda noore prantslase 239-sentimeetrist käte siruulatust.

Eriti karmiks läks Kaunases asi, kui Parker pani väljakule korraga nii Wembanyama kui 221 cm pikkuse Youssoupha Falli. Vot see on kaksiktornide kombinatsioon! “Meil on palju mängijaid ja keeruline on neid korraga platsile panna,” selgitas Parker oma otsust. “Mulle meeldib pigem Victorit “viie” ja James Gisti “nelja” peal mängitada, et Wembanyama saaks kaitses tsentri positsioonil tegutseda, sest ta on suurepärane mees rõngast kaitsma.”

Wembanyama panigi kaitses korraliku peo püsti, kui kulpis koguni viis vastaste viset. Ulanovase sõnul oli see sama palju noore vastasmängija kõva saavutus kui Leedu klubi meeste enda rumalus: “Me ei suutnud külma pead säilitada. Jooksime nagu peata kanad. Üritasime jõuga läbi nende pikkade minna ning pall ei liikunud.”

Maailma korvpalli tulevikumehe suunas viskas kiidusõnad teele ka Leedu legend Paulius Jankunas: “Ma nägin seda noort meest esimest korda. Imeline pikkus. See, kuidas ta nii noores eas liigub ja kõike nii kergelt teeb… Seda suurt talenti on näha. Oli väga muljetavaldav esitus.”

Wembanyamast 19 aastat vanem Jankunas lisas: “Ta on ju veel alles laps. Ta mängib esialgu veel alles tänu oma pikkusele. Niipea, kui ta saab luudele veidi lihast peale ning kogemusi juurde, saab temast imeline mängumees.”

Žalgirise peatreener Jure Zdovc mäletab noormeest eelmisest hooajast Prantsusmaalt Nanterre’i klubist, kus ta oli ohtlik ka kolmesejoone tagant. “Ta võib ka kaugelt karistada. Meie vastu ta ei visanud ja ei toonud punkte ka selg ees või üks-üks olukordadest. Ta kogus punkte justkui mitte millestki. Rääkisin oma kolleegi Parkeriga ka temast ning T.J. näeb teda rohkem “number viiena”. Ta on veel noor tulevikutalent, aga oma vanuse kohta on tal imeline tunnetus ja tehnika sellise pikkuse kohta,” sõnas Zdovc.

scroll to top