fbpx
Close

VIDEO | Tulevikumees Victor Wembanyama pani Kaunases fännid ahhetama: kes see loom on?!

-Victor Wembanyama | Foto: AFP/Scanpix

Kui Euroliiga nädal oli kolmapäeval vaevalt poole peale jõudnud, oli juba sel nädalal peetud kahe vooru ehk kõige märgilisem esitus juba tehtud. Seda vähemalt tulevikku silmas pidades. Alles 18-aastane, viimaste aastate üheks kogu maailma talendikamaks korvpalluriks peetav prantslane Victor Wembanyama tegi Kaunase Žalgirise vastu oma senise karjääri parima mängu.

28,5 minutit väljakul viibinud 220 cm pikkune suur äär/tsenter viskas suurepärase tabavusega (kahesed 6/7, vabavisked 2/3) kokku 14 punkti, hankis 5 lauapalli, tegi kaks vaheltlõiget, jagas 2 söötu ning pani hullumeelsed 5 kulpi. Hooaja edenedes peatreener T.J. Parkerilt järjest rohkem mänguminuteid saama hakanud Wembanyama on tasahilju hakanud ka Euroopa kõige esinduslikumal tasemel näitama, miks teda peetakse 2023. aasta NBA drafti eeldatavaks esimeseks valikuks.

“Kes see loom on!?” küsisid Žalgirise fännid tribüünidel omavahel, kui Wembanyamal oli juba poolajaks 10 punkti koos. Lõpuks lahkus noormees Kaunasest kuue Euroliiga isikliku tippmargiga, kui lisaks minutitele, punktidele, söötudele, vaheltlõigetele ja blokkidele oli senise karjääri parim ka tema efektiivsustegur 23.

scroll to top