Viimsi alistas võimsa kolmanda veerandaja toel Tamsalu ja marssis finaalturniirile

-Hugo Toom | Foto: Korvpalliklubi Viimsi/Estover Facebook

Neljapäeval selgus I liigas kolmas poolfinalist, kui KK Viimsi/Noto alistas koduses Karulaugu Spordikeskuses Tamsalu Los Toros/TalTechi 76:72 ning võitis seeria 2:0.

Tamsalu Los Toros läks kohe mängu alguses 11:0 ette, kuid Viimsi vastas sellele omalt poolt 10:0 spurdiga. Avaveerandi lõpuks oli Tamsalu ees 17:16. Teine veerand möödus täielikult külaliste juhtimisel ja poolajapausile mindi nende 36:31 eduseisul.

Mängu saatuse otsustas suuresti kolmanda veerandaja esimene pool, kui Viimsi tegi koguni 16:2 spurdi, tulles välja kaotusseisust ja haarates üheksapunktilise edu (47:38). Külalised suutsid seejärel küll vahet veidi vähendada, ent otsustavale neljandikule mindi siiski Viimsi 54:48 juhtimisel. Viimastel minutitel langesid Tamsalul viie veaga välja Eric Schmalz ja Aleksander Oliver Hint. 15 sekundit enne mängu lõppu tõi Roman Konontšuki vabavise Tamsalu vaid kahe punkti kaugusele (72:74), kuid kaks sekundit hiljem vastas Mihkel Allorg sellele kahe tabava vabaviskega.

Viimsi parimad skooritegijad olid Hugo Toom ja Kristjan Evart, kes kogusid vastavalt 25 ja 23 punkti. Toomi arvele jäi ka 8 lauapalli. Mihkel Allorg viskas 11 punkti ja võttis 6 lauapalli.

Kaotajate resultatiivseim oli 18 punkti visanud Arthur Herman Entsik, kes võttis lisaks ka 6 lauapalli. Eric Schmalz lisas 14 punkti ning Aleksander Oliver Hint ja Risto Puur said mõlemad kirja 12 silma.

KK Viimsi/Noto läheb poolfinaalis vastamisi RSK Tarva ja Betoonimeister/Tskk/SK Nordi vahelise paari võitjaga.