Plymouth andis liidrile kõva lahingu, Järveläinen patustas olulisel hetkel tehnilise veaga

-Joonas Järveläinen | Foto: Damian Pudner

Plymouth Riders pidas kolmapäeval Suurbritannia kõrgliigas järjekordse kohtumise, kui pidi võõral väljakul tunnistama tabeliliidri London Lionsi paremust 99:92 (18:25, 25:16, 21:28, 35:23).

Järveläineni koduklubi alustas kohtumist paremini, võites Donte Nicholase korvide toel esimese veerandi 25:18. Teise veerandaja keskpaigaks korra juba 10 punktilisse kaotusseisu jäänud London Lionsi meeskond suutis oma mängu leida, ning poolajapausile mindi Plymouthi kahepunktilises kaotuseisus. Kolmas veerandaeg möödus võrdsete heitluses, kuni neljanda veerandaja keskpaigani.

Viis minutit ennem kohtumise lõppu tegi London Lions kahe ja poole minutiga 10:0 vahespurdi ja sellega tundus mäng olevat ka tehtud. Järveläineni kaks punkti ning Donte Nicholase vabavisked 30 sekundit enne mängu lõppu tõid küll vahe veel 4 punkti peale, kuid Järveläineni tehniline viga 18 sekundit enne lõpuvilet murdis külalised lõplikult.

Võitjate poolel tegi enim pahandust Jordan Spencer visates 23 punkti ja jagades 9 resultatiivset söötu. Justin Robinson ning Ladarius Tabb lisasid 21 silma, lisaks võttis Tabb maha ka 12 lauapalli. Brandon Peel kogus kaksikduubli 18 punkti ning 10 lauapalliga.

Raidersi parimana tegi võimsa kaksikduubli Donte Nicholas, visates 29 silma ja võttes 20 lauapalli. Samuti jagas ta 7 resultatiivset söötu. Rashad Hassan toetas teda 20 punktiga, Joshua Wilcheri arvele kogunes 19 silma.

Joonas Järveläineni arvele kogunes ligi 21 minutiga 11 punkti (kahesed 2/6, kolmesed 1/5, vabavisked 4/5) 3 lauapalli, üks vaheltlõige, üks pallikaotus ning 5 isiklikku viga.

Eelmises voorus play-off koha kindlustanud Riders hoiab hetkel 15 võidu ja 16 kaotusega seitsmendat kohta. Plymouthi järgmine mäng toimub pühapäeval, kui koduväljakul võetakse vastu Bristol Flyers (13-16).