fbpx
Close

Greeta Üprus: hooaja alguses ei arvanud, et mulle nii suur liidriroll välja kujuneb

-Greeta Üprus | Foto: Siim Semiskar

-Greeta Üprus | Foto: Siim Semiskar

Eesti naiste korvpalli kõrgemale tasemele tuli tänavuse hooaja alguses kaasa lööma uus naiskond Audentese Spordiklubi, kes lõpetas tänavuse hooaja neljanda kohaga. Otsustavas pronksimängus jäädi 74:91 alla G4S Noorteliigale.

Kaotajate poolel 38 mänguminutiga koguni 35 punkti ja 9 lauapalli kogunud Greeta Üprus tõi pärast matši Korvpall24.ee portaalile intervjuud andes peamise kaotuse põhjusena välja väsimuse: “Me ei ole harjunud kaks päeva järjest mängima, kõik on õpilased või tööinimesed. Meil oleks vaja olnud ühte puhkepäeva.”

24-aastase ja 177 cm pikkune ääremängija tunnustas ka vastast, eesotsas nende peatreeneriga: “(Marko) Parkonen tegi hea kodutöö ja noored tulid täna (teisipäeval – toim.) agressiivsemalt peale ja ei lasknud meil oma liikumisi nii vabalt teha nagu me eile (esmaspäeval – toim.) saime organiseerida. Eks noored jõuavadki rohkem.”

“Meil ei olnud võidusurvet peal, me oleme alles esimest aastat koos. Pigem oli noortel kohustus, kuna nad treenivad niivõrd palju rohkem kui meie. Meie eesmärk oli hooaja lõpuni hästi mängida ja et oleks fun. Kahjuks lõpetasime kaotusega, mis seal ikka. Selline oli meie tänavuse hooaja tase ja see viimane mäng näitas selle ära,” ei lasknud Üprus kaotusel tuju liiga palju rikkuda.

Seejuures lõpetas Audentese Spordiklubi (16-11) Eesti-Läti ühisliiga hooaja kõrgemal kui G4S Noorteliiga (12-15), kuid play-offi seal ei toimunud ning liiga sai järsku lihtsalt otsa. “Kahjuks Eesti-Läti liiga alumises grupis mingit stiimulit lõpuks ei olnud, võitlesimegi vaid selle koha nimel, kuidas eestikatel mängima hakkad. Võiks ka alumisele grupile parema väljundi leida,” arvas oma tiimi kindlaks liidriks kujunenud neiu.

Eesti-Läti ühisliigas jäid Üpruse tänavuse hooaja numbriteks 27 mänguga keskmiselt 31 minutit, 17 punkti, 7,2 lauapalli, 3,6 korvisöötu ja 1,8 vaheltlõiget. “Muidugi nautisin seda (liidrikoormat). Ma hooaja alguses ei arvanud, et mulle nii suur liidriroll välja kujuneb. Mul on hea meel, et võistkond tuli kaasa ja lasi mul visata ja võtta selliseid otsuseid vastu.”

Järgmise hooaja kohta ei oska Üprus veel midagi öelda. “Veel ei tea midagi, aga eks ole näha ja kuulda,” sõnas neiu kelmikalt naeratades lõpetuseks.

scroll to top