Viimsi ja Terminal Oil alustasid teist liigat võidukalt

-Kevin Sünd | Foto: Siim Semiskar

Teisipäeval alustas teise liiga hooaega KK Viimsi/ Kesklinna KK (0-0) meeskond, kes võttis võõrsil kindla võidu BC Kalev II (1-1) vastu numbritega 93:51 (25:17, 16:10, 19:10, 33:14).

Avamänguks hästi häälestunud külalised võitsid kõik neli mänguveerandit ning suurendasid 14-punktilise pooajaedu kohtumise lõpuks koguni 42 silmani. Väljakult ligi 47%-liselt tabanud KK Viimsi/Kesklinna KK kontrollis lauavõitlust (42:29) ning põhjustas BC Kalev II meeskonnale kokku 31 pallikaotust.

Hugo Kivilo tabas viis kolmest seitsmest ning oli 19 punktiga KK Viimsi/Kesklinna KK resultatiivseim. Kevin Sünd lisas 15 silmale ka 5 söötu ning 3 vaheltlõiget, kaksikduubliga sai hakkama Joonas Mengel (12 punkti ja 10 lauapalli).

Hooaja teise kaotuse saanud BC Kalev II särgis jõudis kahekohalise punktisummani ainult Jarmo Jagomägi, kelle arvele jäi kohtumise lõpuks 13 punkti ning 3 vaheltlõiget. Seitsme silmani jõudsid kolm mängumeest – Anton Zaporozets, Hendrik Koort ja Risto Merimaa.

Kolmapäevane kohtumine Terminal Oili (0-0) ja Eesti Maaülikool/Ülenurme (1-1) vahel oli kõike muud kui ühepoolne. Hooaja esimese mängu pidanud Terminal Oil kallutas mõlemapoolsete võimalustega mängu lõpuks enda kasuks 83:79 (11:17, 29:19, 19:21, 24:22).

Esimese veerandaja järel 6-punktisesse kaotusseisu jäänud Terminal Oil sai enda ründearsenali järgnevaks perioodiks õlitatud ning läks poolajale juba 40:36 eduseisus. Teisel poolajal võrdne heitlus jätkus ning viimasele 10-minutilisele setile vastu minnes näitasid numbrid tablool Terminal Oili 59:57 paremust. Seisul 63:63 tegi Maaülikooli meeskond 8:0 spurdi ning läks 4:13 enne kohtumise lõppu 71:63 juhtima. Järgneva kahe minutiga vastas Terminal Oil omakorda 11:0 vahespurdiga ning läksid 1:59 enne lõpuvilet 74:71 ette. Mängu otsustavatel hetkedel tõusis võitjate võtmemängijaks Erki Saks, kes kohtumise viimasel minutil kahel järjestikusel rünnakul ründelauast oma meeskonnale korvi tõi.

Saks kogus mängu lõpuks 22 punkti ja 9 lauapalli, neist 6 ründelauast. Jörgen Õigus ja Raido Raudsepp lisasid 15 punkti, Õiguselt ka 7 lauapalli.

Eesti Maaülikool/Ülenurme eest jõudsid 20 punktini Ants Vaks ning Egert Kevvai, mõlemalt ka vastavalt 8 ja 6 lauapalli. Sten Küüsmaa ja Raiko Prosa arvele jäi 10 punkti.