Kalev/Cramo suur mõõn jätkus Riias, saatuslikuks sai kolmas veerandaeg

-Chavaughn Lewis | Foto: Siim Semiskar

BC Kalev/Cramo korvpalliklubi teenis VTB Ühisliigas juba neljanda järjestikuse kaotuse, kui jäi võõrsil alla Riia VEF-ile tulemusega 74:82 (37:31).

Eesti esindusklubi, kes läks mängule vastu Erik Keeduse ja Tanel Sokuta, alustas mängu hästi ja võitis avaveerandi 20:15. Teisel neljandikul suudeti kätte võidetud edu eesotsas Ühisliigas oma parima poolaja teinud keskmängija Landen Lucase toele hoida ja poolajapausile mindi Kalevi kindlal kontrollimisel seisul 37:31.

VEF naasis väljakule justkui ümbersündinult ja haaras kohe kolmanda veerandi avasekunditest initsiatiivi enda kätte. Kaugvisetele oma mängu rajanud lätlased hakkasid järjepanu nii lähidistantsilt kui eemalt tabama ja läksid kümneminutilise 29:10 spurdi toel viimasele veerandile vastu juba 13-punktilises eduseisus. Viimasel neljandikul õnnestus Kalevil mitmel korral küll kaheksa punkti kaugusele tulla, kuid löögiulatusse tallinlased enam ei pääsenud.

Nagu juba öeldud, oli VEF-i edu võti kaugvisked, mida tabati suisa 45-protsendilise täpsusega (31-st 14). Ka lauavõitluses jäid võõrustajad kindlalt peale – 37:31.

Vigastuspausilt naasnud Chavaugn Lewis tõi Kalevi parimana 19 punkti, vahetusest hästi sekkunud Kristjan Kitsing lisas 14 ja Lewis 13 punkti. Kalev mängis tänast mängu üheksa mehega (Maksim Salaš ja Madis Soodla väljakule ei pääsenud), neistki kaks – Ivan Almeida (jalg) ja Reggie Lynch (hammas) – langesid traumade tõttu keset kohtumist rivist välja. Mareks Mejeriseta mänginud VEF-ile tõi Artis Ate 23 ja Andrejs Gražulis 17 punkti.

Ühisliigat jätkavad kaotuseta Moskva CSKA (5-0) ja Moskva oblasti Himki (5-0), Kalev (1-4) ja VEF (1-4) jagavad 12. kohta. Võiduta jätkab ainsana Minski Tsmoki.

Kalev ja VEF kohtuvad tänavu omavahel kokku vähemalt neljal korral, sest lisaks Ühisliigale minnakse kahel korral vastamisi ka Eesti-Läti ühisliiga põhiturniiril. Kalevi järgmine mäng ootab ees aga juba laupäeval, kui Ühisliigas kohtutakse võõrsil Krasnodari Lokomotiiv-Kubaniga (3-1).