fbpx
Close

Viljandlaste jaoks oli hooaja katkestamine valus hoop, kuna sihiks on võetud meistriliiga!

Avatar
-BC Eesti Maavara/Baltic Agro | Foto: BC Eesti Maavara/Baltic Agro

Seoses üle maailma levinud koroonaviiruse puhanguga pooleli jäänud korvpallihooaeg tekitab endiselt palju küsimusi. Saku II liigas põhiturniiri tabelit juhtiv Keila KK soovib väga uueks hooajaks esiliigakohta saada, kuid vähemaga pole nõus ka väga ambitsioonikas Viljandi tiim BC Eesti Maavara/Baltic Agro.

“Meie arvates turniiritabeli põhjal ei tohiks kohta esiliigasse saada,” kommenteeris Korvpall24.ee portaalile meeskonna mänedžer Joel Paal olukorda, kus ühe variandina on õhus hooaja lõpetamine vastavalt põhiturniiri hetketulemustele. “Selliselt vaadates pole me kindlasti neljanda kohaga rahul. Oleme hetkel üks tugevamaid meeskondi liigas ja kui kõik mehed on olnud koos, pole me saanud veel ühtegi kaotust,” sõnas Paal.

Tänavuse hooaja vältel ennast endiste meistriliigameeste Mario Poluski, Madis Soodla ja Kristo Mangelsooga tugevdanud BC Eesti Maavara/Baltic Agro (14-7) on liigatabelis Keila KK (17-2), Rae Koss Hansaviimistlus/Estanci (16-5) ja Terminal Oili (14-7) järel neljandal kohal. “Ma küll ei tea, kuidas Korvpalliliit edasise kohta otsustab, aga äkki saab hooaeg jätkuda kasvõi suvel ja teeme need mängud kahe nädalaga ära?” viskas Paal õhku küsimuse ja lisas sinna juurde: “loomulikult, kui olukord lubab ja stabiliseerub.”

Viljandi klubi mänedžer loodab, et halvas olukorras tehakse kõigi jaoks parim valik ning tal on endal ka mõned ideed. “Ma arvan, et parim lahendus oleks viiruseohu lahenedes kasvõi final four turniir. Või siis ühemängulised play-offid. Et asi oleks aus,” soovib Paal tulemuste selgumist igal juhul korvpalliväljakul, mitte koosolekulaua taga. “Teise variandina võiks esiliigas järgmisel hooajal mängida 12 meeskonna asemel 14 ja järgmise hooaja lõpus langeb tavapärase kahe tiimi asemel neli teise liigasse.”

Viljandlaste jaoks oleks teises liigas jätkamine valus hoop, kuna ambitsioonide puudumises neid süüdistada ei saa. “Meie tulevikuplaanid on isegi kõrgemad, kui esiliiga,” käis Paal välja julge avalduse. “Kui kõik hästi läheb ja majandus väga põhja ei kuku, siis tahame Viljandi tuua kõrgemasse mängu ehk meistriliigasse. Viljandis on palju potentsiaali ja väga palju häid mängumehi. Idee ajaperspektiivi hetkel veel öelda ei oska. Vaatame aasta korraga, kuna praegune hooaeg võib minna luhta ja tuleb hakata jälle otsast peale minema.”

scroll to top
Inline
Inline