Võimas lõpuspurt ja Ran Andre Pehka hea esitus tõid Eestile võidu Läti üle

-Ran Andre Pehka | Foto: Siim Semiskar

Eesti noormeeste U18 rahvuskoondis lõpetas Leedus Kaunases peetud Balti matši turniiri võidukalt, kui alistas viimases mängus Läti eakaaslased numbritega 71:65.

Avaveerandi kaotas Eesti 16:20 ning poolajaks oldi taga 35:40. Kolmanda veerandi alguses tegid eestlased aga kolme minutiga 9:0 spurdi ja pääsesid ette 44:40, mispeale Läti peatreener aja maha võttis. Seejärel said vastased uuesti mängu tagasi ning viimase veerandi alguseks oli Eesti taga 50:52. Neljanda veerandi keskel kasvas kaotusseis juba kaheksale silmale (56:64), kuid kohtumise lõpp kuulus eestlastele, kes tegid viimase nelja minuti ja 40 sekundiga 15:1 spurdi ja võitsid mängu kuue punktiga.

Üleplatsimeheks kerkis Ran Andre Pehka, kes viskas 22 punkti, võttis 6 lauapalli ja andis ühe resultatiivse söödu. Kahekohalise punktisummani jõudsid Eesti poolelt veel Hugo Toom ja Kaspar Kitsing, kes viskasid vastavalt 13 ja 10 punkti.

Läti resultatiivseim oli 14 punkti visanud Marcis Šteinbergs.

Eesti koondis sai Balti matšil ühe võidu ja kahe kaotusega kolmanda koha. Turniiri võitja selgitavad välja Leedu ja Türgi. Eesti koondise ettevalmistus jätkub treeninglaagriga Paikusel. 24. juulil asutakse teele Rumeenia poole, kus osaletakse Euroopa meistrivõistluste B-divisjoni turniiril.