Võimsa lõpuspurdi teinud U18 koondis jäi turniiri avavõidust ühe viske kaugusele

-Anna Gret Asi ja neidude U18 korvpallikoondis | Foto: Siim Semiskar

Lohjas jätkusid pühapäeval Põhjamaade korvpalli meistrivõistlused neljanda vooru mängudega, kus Eesti U16 ja U18 tütarlapsed kohtusid Islandi eakaaslastega. Mõlemas kohtumises selgus võitja lõpuminutite heitluses, kuid Eesti tüdrukutel jäi täna turniiri võiduarve avamata.

U18 tüdrukud jäid poolajaks 18-punktilisse kaotusseisu ning olid veel 3 minutit enne kolmanda perioodi lõppu 42:58 taga. Tugeva lõpuspurdiga jõudsid treener Pierre Bressanti hoolealused võidust ühe viske kaugusele, kuid Helena Stina Svilbergi lõpusekunditel sooritatud kaugvise ei tabanud, jättes tabloole numbrid 66:68 (13:22, 11:20, 22:16, 20:10). Anna Gret Asi tõi kohtumise resultatiivseimana 23 punkti, 6 lauapalli, 3 söötu ja 3 vaheltlõiget. Võrdselt 11 punktiga toetasid võistkonda Ivetta Elizaveta Okuneva, Helerin Kass (7 lauapalli) ning Marie Anette Sepp (7 korvisöötu). Islandi koondise tulemuslikumad olid Asta Julia Grimsdottir (11 lauapalli) ning Anna Ingunn Svansdottir 18 punktiga.

Põneva lõpplahenduse pakkus ka U16 tüdrukute kohtumine, kus mõlemad võistkonnad suutsid võita kaks veerandaega. Viimase mänguperioodi eel 38:33 eduseisus olnud Eesti koondis jäi otsustavatel minutitel rünnakute realiseerimisega raskustesse ning kaotas 46:45 seisult mängu 46:52 (9:17, 14:9, 15:7, 8:19). Meie tüdrukutele said tänases kohtumises saatuslikuks kaugvisked (2/17 ehk 12%) ning koguni 27 pallikaotust. Ainsana jõudis kahekohalise punktisummani Kadri-Ketter Kont, kes kogus 10 punkti ja hankis 5 lauapalli. Anete-Elisabeth Adler lisas 9 punkti ja 5 lauapalli. Hanna Maria Sibul noppis kohtumise parimana 9 lauapalli. Kolmandiku Islandi punktidest visanud Elisabet Yr Aegisdottir tõi 17 punkti ja 7 lauapalli.

Turniiri viimasel päeval kohtuvad Eesti tüdrukute koondised esmaspäeval Norraga.