Koroonaviiruse tõttu enneaegselt lõpetatud Paf Eesti-Läti korvpalliliiga lõpukuude üheks kõige kuumemaks mängumeheks oli Tallinna Kalev/TLÜ ääremängija Karl Johan Lips, kes koguni 14 viimases kohtumises suutis visata 13 punkti või rohkem. Märtsikuud kahe vägeva kaksikduubliga alustanud Lips on nüüd sunnitud kodus istuma ning tumedaid tulevikumõtteid mõlgutama.
“Teen vaikselt Pirita metsas jooksutrenni, aga ülejäänud aja passin kodus, kus vaatan Netflixi ja mängin Playstationiga. Ega paremat teha pole,” tõi 23-aastane ja 199 cm pikkune mängumees Korvpall24.ee portaali jaoks välja oma eriolukorra rutiini.
“Kogu see olukord on mõru, kuna olime just meeskonnaga heasse rütmi sattunud. Play-offid ehk mängijate jaoks kõige põnevam hetk oli ees ja nüüd jäi paar kuud palka ka saamata. Veel mõrum on see, et pole ju teada, mis edaspidi saab ja mis moel Eesti korvpall üldse jätkub,” kurvastas Lips.
Kogu hooaja peale keskmiselt 29,7 minutiga 14,8 punkti, 7,1 lauapalli ja 2,4 korvisöötu kogunud Lipsu efektiivsustegur oli 18,4 ja sellega jäi ta silma ka ühele korralikule Baltikumi klubile.
“Algsed jutud ühe klubiga olid, aga see oli enne koroonaviiruse levikut ja mingit garantiid kumaltki osapoolelt ei antud ega räägitud ka lepingutingimustest. Seega ma sellest suurt numbrit ei teeks, kuna korvpallimaailmas selliseid jutte on palju, millest lõpuks midagi ei tule,” selgitas noormees.
Enda tulevikuplaanide kohta Lips midagi öelda ei osanud: “Pärast viiruse tulekut pole enam kellegagi uue hooaja suhtes jutte olnud. Keegi ju ei tea kaua see eriolukord veel kestab ja klubijuhid ei tea, millised saavad olema eelarved ning kes üldse uuel hooajal on suutelised jätkama.”
Nii mindigi Tallinna Kalev/TLÜ klubis osapoolte vahel täielikus teadmatuses, mis tulevikus hakkab juhtuma. “Oleme majanduskriisis, keegi ju ei tea, kas ja kui palju on ettevõtted nõus korvpalli toetama,” lausus tänavusel hooajal mullustele numbritele oluliselt juurde lisanud Lips.
Kui paljude meistriliiga mängijate jaoks jäi ülimalt ootamatult lahvatanud kriisis viimaseks märtsi kuu palk ja järgmine hooaeg algab parimal juhul alles augustis-septembris, siis kuidas tulevad mängijad toime olukorraga, kus 4-5 kuud palka ei saa?
“Eks kõigi olukorrad on individuaalsed. Kui mul varem kulus kuu lõpuks kõik raha ära, siis viimased kaks hooaega olen saanud raskemateks aegadeks kõrvale panna. Poole kohaga olen ma areenimeistrina tööl Pirita Tervisekeskuses. Lisaks veel mu elukaaslane on kontoritööl ja kahe peale arveid maksta on kindlasti tunduvalt lihtsalt kui üksi,” rääkis Lips enda olukorrast.