Kadri-Ann Lass säras kodunaiskonna võidumängus kaksikduubliga

-Kadri-Ann Lass | Foto: Siim Semiskar

USA üliõpilasliigas NCAA mängiv Kadri-Ann Lass tegi pühapäeval suurepärase esituse, kui tema kodunaiskond Duquesne Dukes alistas koduväljakul East Tennessee State Buccaneersi 66:58 (15:18, 17:10, 14:12, 20:18).

Avaveerandi 15:18 kaotanud Duquesne haaras initsiatiivi teisel perioodil ning poolajapausile mindi 32:28 eduseisus. Teine poolaeg kulges tasavägiselt, kuid eestlanna kodunaiskond hoidis pidevalt kerget eduseisu. Viimase mänguminuti eel jõudsid külalised vaid 2 punkti kaugusele, kuid Duquesne vastas sellele 6:0 spurdiga ja 15 sekundit enne mängu lõppu vormistas Lass vabavisetest tulemuseks 66:58.

Algviisikus alustanud Lass tegi kaksikduubli, visates 13 punkti (kahesed 5/9, kolmesed 0/1, vabavisked 3/4) ja võttes 12 lauapalli. Lisaks sai eestlanna 32 minutiga kirja 5 blokki, ühe vaheltlõike, 3 pallikaotust ning ühe isikliku vea.

Duquesne’i resultatiivseim oli Chassidy Omogrosso, kes kogus 23 punkti, 3 lauapalli ja 2 resultatiivset söötu. Külaliste parimaks kerkis Erica Haynes-Overton 16 punktiga.

Lassi kodunaiskonnal on nüüd kirjas viis võitu ja neli kaotust. Järgmisena võtab Duquesne ette reisi Saint Petersburgi, kus osaletakse kahepäevasel turniiril. Esimeses mängus minnakse Eesti aja järgi laupäeva öösel vastamisi tugeva Syracuse’i Ülikooli naiskonnaga, kes asub Associated Pressi ja USA Today edetabelites vastavalt 15. ning 14. kohal.