Veidemani hea hoog Itaalias sai jätku, Treier ja Montegranaro samuti võidukad

-Rain Veideman | Foto: Stings Mantova Facebook

Pühapäeval olid Itaalia Serie A2-s võistlustules kõik kolm klubikorvpalli sealses liigas mängivat meie meest. Eestlaste saagiks jäi sedapuhku kaks võitu ja üks kaotus.

Rain Veidemani koduklubi Mantova Pompea kohtus võõrsil liigatabeli lähikonkurendi Baltur Centoga, kellega enne kohtumist jagati liigas 10.-13. positsiooni. Eestlase hea esituse najal võttis Mantova teise järjestikuse võidu tulemusega 70:65 (19:20; 20:24; 17:11; 14:10).

Mängu alustas paremini Veidemani koduklubi, kes suutis mõne minutiga kätte võidelda kaheksa punktilise eduseisu. Cento meeskond suutis end siiski veerandaja teisel poolel koguda ning isegi juhtima minna. Valdavalt kodumeeskonna juhtides möödus ka teine veerandaeg.

Mantova pani oma paremuse maksma hea teise poolajaga – 1,5 minutiga mängiti tasa viiepunktiline kaotusseis ning ning haarati juhtpositsioon. Seda enam käest ära ei antud ning kuigi kodumeeskond jõudis veel paaril korral ühe punkti kaugusele, siis suutis Mantova hoida mängu enda kontrolli all kuni lõpuvileni.

Teist kohtumist järjest olid Mantova poolelt suurimad skooritegijad Anthony Morse ja Rain Veideman, kes panustasid võidumängu vastavalt 25 ja 21 silma (kahesed 4/8, kolmesed 2/7, vabavisked 7/10). Eestlasest tagamängija noppis lisaks 4 lauapalli, jagas 4 tulemuslikku söötu, tegi 2 vaheltlõiget ning ühe pallikaotuse. Veidemani peatamiseks olid vastasmängijad sunnitud tegema koguni 9 viga. Cento meeskonna parimana viskas 24 punkti ning noppis 9 lauapalli James White.

Kaspar Treier ja Montegranaro XL Extralight (7-4) kohtusid samal ajal koduväljakul Assigeco Piacenza (4-7) meeskonnaga ning väljusid tasavägisest kohtumisest võitjana skooriga 76:70 (16:25; 25:18; 15:11; 20:16).

Pärast ebaõnnestunud avaveerandaega, mille Montegranaro kaotas üheksa punktiga, õnnestus eestlase koduklubil teisel veerandajal mängurütm uuesti leida ning poolajapausile mindi kõigest kahe punktilisest kaotusseisust. Ka kolmanda veerandaja algus õnnestus paremini külalistel, kui hetkeks suudeti vahe suurendada veel seitsmele silmale, kuid kolmanda neljandiku teine pool ning otsustav veerandaeg kuulusid Montegranarole, kes näitasid otsustavatel hetkel paremat viskekindlust.

Võitjate parimana tõid Lamarshall Corbett ja Martino Mastellari mõlemad 15 silma. Kaspar Treier viibis võidukohtumises väljakul ligikaudu 15 minutit, mille jooksul tõi eestlasest ääremängija kaks punkti (kahesed 0/1, kolmesed 0/3, vabavisked 2/2), noppis neli lauapalli, jagas ühe tulemuslikku söödu ning tegi kaks vaheltlõiget. Piacenza poolelt oli resultatiivseim Andy Ogide, kelle arvele jäi 24 punkti.

Mikk Jurkatamme leivaisa Ravenna OraSi pidas koduväljakul maha lahingu liigatabelis neljandat kohtva hoidva Verona Tezenise meeskonnaga. Ravenna mängumehed pidid sedapuhku kodus vastu võtma 76:88 (12:19; 27:27; 18:17; 19:25) kaotuse.

Jurkatamme koduklubi jäi avaveerandajal kiiresti kahekohalisse kaotusseisu, mida neljandiku lõpuks suudeti kahandada seitsmele silmale. Sama mustri järgi kulges ka teine veerandaeg – Verona heale veerandaja algusele vastas Ravenna parema lõpuga. Ka poolajapausil räägitust ei piisanud seekord, et Ravenna suudaks kohtumise enda poole kallutada. Teisel poolajal suudeti vahet vähendada paaril puhul kolme punktiliseks, kuid rohkemaks suutelised ei oldud ning Verona võttis võõrsil kindla võidu.

Mikk Jurkatamm viibis kaotusmängus väljakul 18,5 minutit, mille jooksul tõi eestlane 3 punkti (kolmesed 1/2), haaras 3 lauapalli, jagas 2 resultatiivset söötu ning sooritas 4 isiklikku viga. Ravenna parimana viskas 22 silma Adam Smith. Võitjate parimana kostitas Jazzmarr Fergusson eestlase koduklubi 27 punkti ning 6 resultatiivse sööduga.

Pärast 12. vooru on liigatabelis eestlaste koduklubidest kõrgemail positsioon Kaspar Treieri tööandja Montegranaro (8-4), kes jagab täna Ravenna alistanud Verona Tezenisega 4.-5. kohta. Ravenna on seni peetud kohtumistest võitnud pooled ning hoiab liigatabelis 6.-7. positsiooni. Tõusvas joones on kulgemas Mantova (5-7) hooaeg, kes tõusis tänase võiduga liigatabelis 9. kohale, mis on ühtlasi ka viimane positsioon, millega pääseb playoffi.

Eestlaste hooaeg Itaalias jätkub 22. detsembril, mil Mikk Jurkatamm ja Ravenna lähevad vastamisi liigas teist kohta hoidva Treviso De’Longhi meeskonnaga. 23. detsembril lähevad omavahel vastamisi aga Kaspar Treieri ja Rain Veidemani koduklubid.