Eestlased olid Hispaanias kõvas viskehoos, kuid meeskonnad kaotasid

-Sander Raieste | Foto: Baskonia

Eesti koondise mitmekülgne mängumees Sander Raieste tegi resultatiivse mängu, kuid ei suutnud Hispaania tugevuselt kolmandas liigas (LEB Silver) Baskonia duublit võidule viia tabeli esiotsa kuuluva Galego tiimi vastu. Alla tuli vanduda skooriga 63:73 (13:19, 13:20, 19:23, 18:11).

Kolme esimest veerandit valitses Galego, kes surus Baskonia duubli ennekõike korvi all ära ning sai palju punkte lähivisetest. Lisaks domineeriti ründelauas, kui sealt nopiti 19 palli Baskonia meeste 7 vastu. Alles viimasel veerandil lasti natukene lõdvemaks ning kenasti kolmeseid tabanud meie mehe tiim (11/22) sai seitsme punkti võrra lähemale, kuid võit jäi püüdmatuks.

Raieste oli üleplatsimees, kui 32,5 minutiga ladus 24 punkti (kahesed 5/8, kolmesed 3/6, vabavisked 5/6), võttis 2 lauapalli, andis 4 resultatiivset söötu, tegi ühe vaheltlõike, 3 pallikaotust, pani ühe kulbi ja tegi 3 viga. Teda toetas lõunanaaber Arturs Kurucs 14 punktiga.

Galego parimad olid Jordan Jace Gregory 20, Taiwo Hassan Badmus 14 ja Antonio Pantin Peleteiro 11 punkti ning 10 lauapalliga.

Liigatabelis asub Baskonia duubel 5 võidu ja 9 kaotusega 9. kohal. Järgmine kohtmine on alles enne aastavahetust 30. detsembril kodusaalis Avila Autentica-Carrefouri meeskonna vastu.

Astme võrra madalamal ehk Hispaania tugevuselt neljandas liigas (EBA) mängiv Robert Valge oli samuti üleplatsimees, kui Burgose duubel jäi võõrsil alla liiga liidrite hulka kuuluvale Megacalzado Ardoi meeskonnale tulemusega 82:96 (17:20, 25:26, 22:23, 18:27).

Mängu käik oli Valge jaoks vastupidine Raieste omale, kui kolm veerandit oli põnev ning võrdne heitlus, aga viimasel neljandikul lükkasid vastased teise käigu sisse ning olid paremad kolmesejoone taga (9/18) ja lauavõitluses. Burgose duubel kaotas viimase neljandiku 9 punktiga ja sellega ka kogu mängu. Seisu ei päästnud ka 71% (25/35) tabavus kahepunktivisetel.

Taaskord oli resultatiivseim mees platsil eestlane. Robert Valge viskas 32 minuti jooksul 26 punkti (kahesed 10/12, kolmesed 1/4, vabavisked 3/4), võttis 2 lauapalli, andis ühe söödu, tegi 3 pallikaotust ja ühe vea. Teda toatasid Igor Cvorovic 22 ja Victor Hernandez 15 punktiga.

Ardoi tiimi parimad olid Anton Savitskaia ning Rafael Antonio Disla mõlemad 20 sangaga.

Liigatabaelis asub Burgose duubel 6 võidu ja 4 kaotusega 7. kohal. Järgmine mäng on päris jõulude eel 22. detsembril, kui kodusaalis kohtutakse Easo Loquillo meeskonnaga.