fbpx
Close

NBA noortelaagri MVP-ks valitud Anna Gret Asi: töö ja vaev on hakanud vaikselt vilja kandma

-Anna Gret Asi | Foto: Siim Semiskar

-Anna Gret Asi | Foto: Siim Semiskar

Eesti noorkorvpallurid Markus Ilver (17) ja Anna Gret Asi (17) osalesid 9.-12. juunil Riias toimunud NBA noortelaagris Basketball without borders ehk Piirideta korvpall. Eestlanna valiti seal tütarlaste tähtede mängule ja teenis turniiri kõige väärtuslikuma mängija tiitli.

Laagrist võttis osa 24 tüdrukut ja 40 poissi üle kogu Euroopa. Asi sõnul oli tegemist väga professionaalselt korraldatud üritusega. “Esimesel päeval said kõik osalejad suure kotitäie Nike’i varustust – särgid, püksid, ketsid, sokid, vabaajariided. Seejärel tehti meiega katseid ja mõõtmisi. Treenerid olid väga kõrgel tasemel ja treeningud põhjalikult läbi mõeldud,” muljetas Asi Basketile antud intervjuus.

Ühte päeva oli noortele paigutatud 5-6 tunnine aeg saalides ja selle aja sisse mahtusid ringtreening, lõunasöök ja võistkondade vahelised mängud. “Päeva esimeses pooles olid soojendusharjutused ja ringtreening, kus keskendusime igas baasis (kokku olid neid 6 – toim.) 8-10 minutit spetsiaalsetele elementidele. Sellele järgnes lõunasöök ja siis juba võistkondadevahelised mängud.”

Võistkondadesse jagati mängijad esimesel päeval peetud mängude põhjal. Kui päev saalis oli lõppenud said noored uusi tutvusi luua ja puhata. Viimasel laagripäeval viidi kõik osalejad paadiga Daugava jõele.

Milline oli Tartu Kalevi kasvandiku arvates laagri tase? “Oodatust veidi madalam, kuid sellegipoolest hea. Hispaanlased ja kreeklased olid hea füüsisega ning kiireid tüdrukuid oli palju. Algul oli hirm, et jään teistest mõnes aspektis natuke alla, aga ei olnud häda midagi,” kommenteeris Asi.

Riiga olid kohale tulnud ka sellised nimekad NBA korvpallurid nagu Dairis ja Davis Bertans, Rodions Kurucs, Sam Dekker, Jonathan Isaac ja lõunanaabrite superstaar Kristaps Porzingis. Asi puutus neist isiklikult kokku Orlando Magicus leiba teeniva Isaac’iga. “Ta oli natuke rohkem suhtleja kui teised. Ütles mõned inspireerivad sõnad mu mängu kohta ja hiljem, kui pilti läksin küsima rääkisime veel.”

Treenerite nimistusse kuulusid Dallas Mavericksi peatreener Rick Carlisle ning abitreenerid Josh Longstaff (Milwaukee Bucks), Jamahl Mosley (Mavericks), Pablo Prigioni (Brooklyn Nets) ja paljud teised.

Eesti üheks talendikamas naiskorvpalluriks peetava Asi sõnul on sellised laagrid noortele kulla hinnaga. “Kindlasti annab selline kogemus noorele korvpallurile motivatsiooni juurde, ülevaate oma tasemest võrreldes Euroopa parimatega, uusi sõpru ja tunnetuse, kuidas on treenida tuntud ja austatud treenerite käe all.”

Tähtede mängu, kuhu valiti 14 tüdrukut, Anna Gret täies mahus nautida ei saanud: “Keegi tõmbas mulle küünega nii sügava haava, et veri ei jäänud kuskil 8-9 minutit pidama.”

Kõige väärtuslikuma mängija auhind tähendab eestlanna jaoks palju: “See näitab, et tehtud töö ja vaev on hakanud vaikselt vilja kandma.”

Eesti rahvusnaiskonda kuuluva Asi vastu on huvi tundnud juba päris mitmed Ameerika ülikoolid. Neiu sõnul tuleb ülikooli valikul lähtuda paljudest aspektidest. “Kuigi ma ülikoolile veel üleliia ei mõtle, siis kindlasti tuleb silmas treenerite huvi ja hoolivust minu vastu, minule huvipakkuva õppesuuna olemasolu, treeningtingimusi ja ka kindlust, et esimesel kahel aastal pinki ei pühiks. Kindlasti tuleb minutid ise välja teenida, aga kõvemates ülikoolides on tavaks, et kahe esimese aasta mängijad saavad vähe mänguaega. Sellest kõigest rääkisid meile ka Sam Dekker ja Jonathan Isaac.”

NBA noortelaager Piirideta korvpall toimus Euroopas 18. korda.

scroll to top