Tartu Ülikool/Kalev sai Balti liigas ülisuure kaotuse, G4S Noorteliiga kindla võidu

-Marie Anette Sepp | Foto: Siim Semiskar

Naiste Balti korvpalliliigas peeti laupäeval kaks kohtumist, kus kõrgemas divisjonis sai Tartu Ülikool/Kalev võõrsil Riia TTT-lt ülisuure kaotuse ja teises divisjonis võttis G4S Noorteliiga kodus kindla võidu Daugavpilsi Ülikooli üle.

Riia TTT – Tartu Ülikool/Kalev 114:47 (39:15, 23:6, 25:7, 27:19)

Läti tippklubi ei jätnud külla sõitnud tartlannadele mingit võimalust, minnes esimese nelja minutiga juhtima 16:3. Poolajaks oli Eesti võistkond taga juba 21:62 ja kolmanda veerandi järel 28:87. Kohtumise lõpuks kärises vahe lausa 67-punktiliseks.

Tartu Ülikool/Kalevi poolel jõudis ainsana kahekohalise punktisummani Kadi Kals, kelle arvele kogunes 19 silma, 2 lauapalli ja 4 resultatiivset söötu. Eleriin Vaino viskas 8, Anna Jürissaar 7 ja Sandra Reinvald 5 punkti. Võitjate resultatiivseim oli Zenta Melnika, kes sai kirja 25 punkti.

Tartu Ülikool/Kalevil on nüüd turniiritabelis kirjas kolm võitu ja kolm kaotust, Riia TTT jätkab kuue mängu järel täiseduga.

G4S Noorteliiga – Daugavpilsi Ülikool 94:78 (26:16, 25:15, 22:25, 21:22)

Audentese spordigümnaasiumi neiud haarasid juhtohjad enda kätte esimestest minutitest peale. Poolajaks oldi ees juba 51:31 ja kolmanda veerandi alguses juhiti kahel korral ka 24 punktiga. Lätlannad suutsid seejärel küll vahet vähendada, kuid lähemale kui seitse punkti nad enam ei jõudnud.

Suurima panuse võiduskoori andis Marie Anette Sepp, kes viskas 25 punkti, võttis 9 lauapalli ning jagas 6 resultatiivset söötu. Victoria Ida Vähi toetas teda 21 punktiga ja Marija Gontšarova jõudis visata 17 silma, enne kui ta viimasel veerandil viie veaga pingile langes. Anete Elisabeth Adler tegi kaksikduubli, kogudes 11 punkti ja 12 lauapalli. Kaotajate resultatiivseim oli 24 punkti visanud Jolanta Rimša.

G4S Noorteliiga jaoks oli see kolmandaks võiduks viie kaotuse kõrval, Daugavpilsi Ülikool jätkab hooaega kahe võidu ja viie kaotusega.