Vene ja Jõesaare koduklubid teenisid Hispaanias kindlad võidud

-Siim-Sander Vene | Foto: Baloncesto Fuenlabrada SAD Facebook

Kuigi Siim-Sander Vene ja Janari Jõesaar on vigastusega platsilt eemal, käib Hispaania meistriliiga hooaeg täistuuridel edasi.

Vene koduklubi Fuenlabrada on rabedast hooaja algusest üle saanud ja teenis reedel peetud kaheksandas mänguvoorus viie kaotuse kõrvale teise võidu, kui koduväljakul alistati Badalona Joventut numbritega 93:84 (23:23, 25:25, 24:17, 21:19).

Kohtumises Gipuzkoaga vigastada saanud 29-aastane Vene on platsilt eemal, kuid on kuues Hispaania kõrgliiga kohtumises visanud sel hooajal keskmiselt 23 minutiga 8,3 punkti, võtnud 3,2 lauapalli ja andnud 1,3 resultatiivset söötu.

Eestlase koduklubile tõid võidu Christian Eyenga 20 ja Melo Trimble 18 silmaga. Joventuti parimana viskas Nenad Dimitrijevic 15 punkti.

Fuenlabrada (2-5) järgmine kohtumine on juba täna, kui 9. mänguvoorus minnakse vastamisi liigatabelis 8. positsiooni hoidva Burgosega (4-2).

Jõesaare koduklubi Manresa alustas eile hilisõhtul üheksandat mänguvooru ning võttis kindla 94:78 (27:15, 18:18, 25:24, 24:21) võidu Real Betisi üle.

Eesti koondise ääremängijat meeskonna koosseisus polnud, kuna 23. oktoobril sai Jõesaar treeningul põlvetrauma. Enne vigastust sai ta platsile kuuest kohtumises vaid kahes ning keskmiselt kogus neis matšides 13 minutiga 3,5 punkti ja 3 lauapalli.

Manresa ja kogu kohtumise parimaks korvikütiks kerkis Jonathan Tabu 23 punktiga. Kahekohalise punktisummaga panustas võitu ka Eulis Baez, kelle arvele jäi 10 silma. Real Betisi resultatiivseim oli kaksikduubli teinud Ondrej Balvin 14 punkti ja 10 lauapalliga.

Viie võidu ja nelja kaotusega on Manresa Hispaania meistriliigas 7. kohal ja eestlase koduklubi kohtub järgmises voorus Zaragozaga (2-6), kes on turniiritabelis 16. kohal.