Avapoolajal hädas olnud Hamburg võttis lõpuks kindla võidu, Kotsarilt taas hea mäng

-Maik-Kalev Kotsar | Foto: imago images/Manngold/Scanpix

Maik-Kalev Kotsari koduklubi Hamburgi Towers sai Saksamaa kõrgliigas hooaja kümnenda võidu, kui võõrsil alistati 95:78 Giesseni 46ers.

Mängu alustas paremini kodumeeskond. Esimese kümne minuti järel oli Hamburg taga 23:30, kuid poolajavileks vähenes vahe viiele silmale 41:46 ning kolmanda veerandi lõpuks juhiti 72:67. Viimane veerand kulges juba selgelt Hamburgi domineerimisel.

Algviisikusse kuulunud Kotsar sai mänguaega ligi 27 minutit, mille jooksul viskas Hamburgi paremuselt kolmanda skooritegijana 14 punkti (kahesed 5/12, vabavisked 4/5), võttis meeskonna parimana viis lauapalli, andis kolm resultatiivset söötu ja tegi ühe vaheltlõike. Lisaks tegi ta ka kolm isiklikku viga. Kotsar on nüüd visanud viies järjestikuses kohtumises kahekohalise punktisumma ehk vähemalt 10 punkti.

Hamburgi parimad skooritegijad olid T.J. Shorts ja Terry Allen, kes kogusid vastavalt 22 ja 20 punkti. Kaotajate resultatiivseim oli 18 punkti visanud Brandon Thomas.

Hamburg peatas selle võiduga ühtlasi oma kolmemängulise kaotusteseeria. Liigatabelis hoiab Hamburg seitsmendat kohta, olles 17 mänguga kogunud 20 punkti. Kolme võidu kõrvale juba 15-nda kaotuse saanud Giesseni 46ers jätkab kuue punktiga eelviimasel ehk 17. kohal. Hooaja esimese omavahelise mängu võitis Hamburg 100:79.

Tänase mängu järel läheb Hamburg koondisepausile. Eelseisvateks EM-valikmängudeks liitub Eesti koondisega ka Kotsar.