Kitsing sai Žalgirise vastu punktid kirja ja Rytas tegi hea esituse, aga finaalseeria avamängu võita ei õnnestunud

-Kristjan Kitsing | Foto: Ekraanitõmmis

Kristjan Kitsingu koduklubi Vilniuse Rytas tegi kolmapäeval Leedu korvpalli kõrgliigas algust finaalseeriaga, milles oldi võõrsil vastamisi põhiturniiri võitja Kaunase Žalgirisega. Suuresti teise veerandaja tõttu tuli vastu võtta 75:90 (23:23, 12:28, 24:20, 16:19) kaotus.

Visketabavuses jäi Žalgiris 55% – 42% peale ja lauavõitlus võideti 35:30 (ründelaud 14:13). Korvisööte andis Žalgiris rohkem 20:16, vaheltlõikeid tegi Rytas enim 7:3. Pallikaotuseid kogunes Žalgirisel 10, Rytasel 9.

Kristjan Kitsing teenis mänguaega 8,3 minutit ja viskas 3 punkti (kolmesed 1/2). Veel tegi ta ühe vaheltlõike ja ühe isikliku vea.

Ivan Buva oli Rytase parim 22 punkti ja 5 lauapalliga. Andrew Goudelock lisas 17 punkti ja 3 korvisöötu ning Arnas Butkevicius järgnes 12 punkti ja 5 lauapalliga. Martynas Echodas sai kirja 11 punkti ja 6 lauapalli.

Võitjate poolelt viskas Joffrey Lauvergne 18 punkti ja hankis 10 lauapalli. Lukas Lekavicius tõi 12 punkti ja andis 3 korvisöötu. Võrdselt 10 punkti kogusid Martinas Geben ja Augustin Rubit, kes võtsid veel vastavalt 3 ning 7 lauapalli.

Finaalseeria järgmine kohtumine peetakse ära laupäeval, 5. juunil.