Balti matši eestlannade omavahelises duellis jäi peale Eesti II koondis

-Eesti U16 koondis - Eesti 2 | Foto: Siim Semiskar

-Eesti U16 koondis – Eesti 2 | Foto: Siim Semiskar

Pirita Majandusgümnaasiumi spordihoones 30. juulist 1. augustini peetava U16 vanuseklassi Balti matš algas eestlaste jaoks omavahelise mõõduvõtuga, kui peamiselt U18 vanuseklassi mängijatest koosnev Eesti II alistas U16 koondise tulemusega 76:69.

Mängu alguses tempo väga kiireks ajanud Märt Kermoni hoolealused asusid avaveerandi järel suisa 24:10 juhtima.Teisel veerandil mäng pisut võrdsustus, kuid pikale pausile siirduti siiski Eesti II naiskonna 46:26 juhtimisel, kirjutab Basket.ee.

Teisel poolajal ärkasid ka Pierre Bressanti hoolealused, vähendades vahe kolmanda veerandi lõpuks 48:59 peale. Viimane neljandik kuulus U16 tütarlaste koondisele 21:17 ning tänu sellele kaotati mäng seitsme punktiga 69:76.

Võitjate parimana tõi Martha-Liisa Oinitš 22 punkti ja 10 lauapalli. Victoria-Ida Vähi lisas 15 punkti. U16 koondise resultatiivsem oli Anna Gret Asi 27 punkti ja 8 lauapalliga.

Läti tütarlapsed alistasid päeva esimeses mängus Leedu eakaaslased tulemusega 64:57.

Eesti II naiskond kohtub homme kell 12 Läti eakaaslastega ning U16 koondis läheb kell 16:30 algavas mängus vastamisi Leedu koondisega.