fbpx
Close

Kristian Kullamäe jätkab karjääri Saksamaa tippklubi süsteemis

-Kristian Kullamäe | Foto: Jacob Schröter/Rockets Facebook

-Kristian Kullamäe | Foto: Jacob Schröter/Rockets Facebook

Eesti korvpallikoondislane Kristian Kullamäe jätkab uuel hooajal karjääri endiselt Saksamaal, kui liitub Bambergi Brose Basketsi farmmeeskonna Baunachiga, kus ees on ootamas teine noor eestlane Henri Drell.

Eelmisel hooajal Saksamaa Bundesligaklubi Gotha Rocketsi ridades pallinud Kullamäe leping sai kõrgliigast välja langenud tiimiga läbi ning seetõttu tuli leida uued väljakutsed.

Bundesligas kogus 19-aastane mängujuht mullu kogemust 11 mängu jagu, keskmiselt 10,5 minutit. Selle ajaga tõi ta 3,5 punkti, 1,3 lauapalli ja 0,9 korvisöötu. Lisaks pallis Kullamäe ka noortesarjas ja Gotha Rocketsi duubelrivistuses, mis õnnestus aidata regionaalliigast aste kõrgemale ehk Pro B tasemele.

Gotha Rocketsi duubelmeeskonna eest tegi Kullamäe kaasa 23 kohtumises ning tõi 29,8 minutiga keskmiselt 21 punkti, 5,7 lauapalli, 4 korvisöötu ja 1,7 vaheltlõiget. U19 sarjas olid numbrid veel võimsamad: 10 matšiga keskmiselt 30,2 punkti, 9,9 lauapalli, 3,3 korvisöötu ja 2,9 vaheltlõiget. Keskmine efektiivsustegur oli 27,8.

Baunachi treenerid Felix Czerny ja Mario Dugandzic kinnitasid klubi kodulehele, et eestlane oli pikalt nende radaril: “Kullamäe on Saksamaal juba endale korralikult nime teinud ja oleme õnnelikud, et ta teeb arengus järgmise sammu meie juures. Ta on skoorija, kes soovib meie klubis arendada ka oma teisi oskusi. Meie noores tiimis peaks temasugune koondisekogemustega mängija võtma liidrirolli.”

Kullamäe sõnas: “Bamberg on näidanud ennast ühe parima klubina Saksamaal ja olen väga õnnelik, et olen nüüd üks nendest. Bamberg pakub noorele mängijale kõik, mis arenemiseks vaja ning usun, et see on mulle järgmise sammu tegemiseks parim koht. Ma tahan Baunachi ProA liigas aidata nii palju kui võimalik ja loodan, et hooaeg saab olema edukas.”

Mäletatavasti mängis aastatel 2002-04 Bambergi meeskonnas Kristian Kullamäe isa Gert.

scroll to top