fbpx
Close

Kristian Kullamäe leping Rocketsiga lõppes: arenesin klubis nii korvpalluri kui inimesena

-Kristian Kullamäe | Foto Rockets Facebook

-Kristian Kullamäe | Foto Rockets Facebook

Tänavu talvel Eesti rahvuskoondises õnnestunud debüüdi teinud tagamees Kristian Kullamäe lõpetas hiljuti hooaja Saksamaa klubis Gotha Rockets, kus ta sai särada U19 sarjas ja regionaalliigas ning proovile panna ennast ka kõrgliiga tasemel.

Bundesligas kogus 25. mail 19-aastaseks saav mängujuht kogemust 11 mängu jagu, keskmiselt 10,5 minutit. Selle ajaga tõi ta 3,5 punkti, 1,3 lauapalli ja 0,9 korvisöötu. Lisaks pallis Kullamäe ka noortesarjas ja Gotha Rocketsi duubelrivistuses, mis õnnestus aidata regionaalliigast aste kõrgemale ehk Pro B tasemele.

Gotha Rocketsi duubelmeeskonna eest tegi Kullamäe kaasa 23 kohtumises ning tõi 29,8 minutiga keskmiselt 21 punkti, 5,7 lauapalli, 4 korvisöötu ja 1,7 vaheltlõiget. U19 sarjas olid numbrid veel võimsamad: 10 matšiga keskmiselt 30,2 punkti, 9,9 lauapalli, 3,3 korvisöötu ja 2,9 vaheltlõiget. Keskmine efektiivsustegur oli 27,8.

Rocketsiga leping Kullamäel aga lõppes ning Korvpall24.ee portaal palus noormehel kiirelt kokku võtta nii lõppenud hooaeg kui vaadata ka tulevikku.

Sul oli väga tihe hooaeg, kui mängisid klubi eest mitmel erineval tasemel – kuidas Sa kogu Rocketsi klubi hooaja mõne lausega kokku võtaksid?

Olen väga tänulik nende kahe aasta eest, mis Rockets mulle pakkus. Olen kogenud palju nii positiivset kui ka negatiivset. Aga mis peamine, olen arenenud nii korvpallurina kui ka inimesena.

Kauge kõrvaltvaatajana hinnates astusid noormängijale kohaselt hooaja kestel pikkade sammudega arengus edasi, kas oled selle väitega nõus ja kuidas ise hindad enda arengut mängijana tänavusel aastal?

Kindlasti olen selle hooajaga arenenud. Kui aasta alguses olid mul Saksamaa meistriliigas mänguminutid peaaegu olematud, siis hooaja lõpupoole olin juba rotatsioonis ilusti sees. Aga kunagi ei saa rahul olla, tuleb veel kõvemini pingutada!

Kas oled klubist saanud puhkusele ning mis plaanid suveks tehtud on? Kui kaua puhkad, millal uuesti treenima hakkad ja mis eesmärkidega suvel treenid?

Suvel on ees kõvasti individuaalselt tööd ning alustan uueks hooajaks ettevalmistust juba 20. mai paiku.

Talvel tegid õnnestunud koondisedebüüdi, kas ka suvisesse koondiseaknasse on Sind kaasatud ja mida nendest koondisekogunemistest ootad?

Sain kutse meestekoondisesse ja hetkeseisuga olen kava kaasa tegemas. Eesmärgiks on anda endast treeningutel ja mängudel kõik ning aidata meeskonnal olla võimalikult edukas.

Kas Rocketsiga on Sul leping ka järgnevaks hooajaks?

Rocketsiga mul uueks hooajaks lepingut ei ole. Eks ole näha, mis tulevik toob. Hetkel ma ei oska veel midagi öelda.

Mitmed Sinu eakaaslased on mängimas erinevates Euroopa riikides. Kui palju Sa nende tegemisi jälgid?

Eks me omavahel ikka suhtleme ja hoiame üksteise tegemistel silma peal.

scroll to top