fbpx
Close

Kregor Hermet: Hispaanias nähakse minus potentsiaali olla tulevikus hea korvpallur

-Kregor Hermet | Foto: Actel Forca Lleida Facebook

-Kregor Hermet | Foto: Actel Forca Lleida Facebook

Hispaania klubikorvpallis eestlastest kõige kõrgemal tasemel, tugevuselt teises liigas (LEB Gold), palliv 20-aastane ja 204 cm pikkune keskmängija/suur äär Kregor Hermet tegi individuaalses plaanis tänavu sammu edasi, kuid meeskondlikult kujunes hooaeg Forca Lleida jaoks keeruliseks.

Kirde-Hispaanias, Kataloonias asuva 140 000 elanikuga Lleida väikelinna klubi suutis üle noatera liigasse püsima jääda, kui 18 tiimi hulgas saadi 16. koht. Seejuures nende selja taha jäänud tiimid kogusid samuti 12 võitu. Samas, väga tihedas tabelis oleks üks võit rohkem võinud anda juba näiteks 12. koha.

Forca Lleida põhirotatsiooni ühe noorima mehena teenis Hermet tänavu 32 mänguga keskmiselt veidi vähem kui 17 minutit mänguaega ja kogus 5,1 punkti, 3 lauapalli ja 0,6 korvisöötu. Edasiminek mullusega oli märgatav, kui hooajal 2016/17 olid tema keskmised numbrid LEB Goldis 22 kohtumist, 8 minutit, 2,3 punkti ja 1,2 lauapalli.

Hermet oli lahkelt nõus oma hooaja emotsioone ja mõtteid jagama ka Korvpall24.ee portaali lugejatega.

Kuidas meeskonna hooaja kokku võtad? Tabelis 16. koht, eesmärgid ilmselt täidetud ei saanud?

Kuna jäime ikkagi tänu viimase mängu napile võidule LEB Goldi püsima, siis võib öelda, et lõpp hea, kõik hea. Kui vaadata ikkagi kogu hooaega suures pildis, siis eks oli ikka lati alt läbi jooksmine. Nii mängijad, toetajad kui ka taustajõud ootasid kõik rohkem, kuna vaadates iga mängijat eraldi, siis nagu võistkonda on küll. Ei taha väga hakata vabandusi otsima, aga eks meil oli päris palju ebaõnne ka vigastuste näol ja peatreeneri vahetus sinna otsa – kokkuvõttes keeruline hooaeg. Lisaks saime väga palju nappe kaotusi viimasel veerandajal. Kui sealt oleksid mõned mängud meile kukkunud, oleks pilt ehk hoopis teine olnud.

Isiklikus plaanis kuulusid kindlalt meeskonna põhirotatsiooni, kas jäid mänguajaga ning enda esitustega rahule või jääb midagi ka kripeldama?

Jah, isiklikus plaanis tegin mänguaja ja kõige muu suhtes võrreldes eelmise hooajaga kindlasti sammu edasi. Samas, sees mõningad asjad ikkagi kripeldavad ja pisut ehk mõnest raskemast perioodist jäi natuke mõru maik suhu. Aga üldplaanis, minu, kui veel nooremapoolse mängija jaoks, kindlasti kõva hooaeg. Natuke oli ka hea, et viskas nii paremaid kui halvemaid aegu, kuna kogemust sain kõvasti ja võin praegu öelda, et pärast seda hooaega Eestisse tagasi sõites olen kindlasti parem mängija kui hooaja alguses.

Kas treeneriga hooaja lõpus “arenguvestlus” oli ning kuidas Sinu arenguga sel hooajal rahule jäädi?

Hooaja lõpus treeneriga arenguvestlust polnud, kuna selleks hetkeks oli meie abitreenerist saanud viimaseks kaheks kuuks peatreener. Kuna see periood oli raske ja pingeline, siis ütles ta mängijatele lõpuks, et me väärime koju perede juurde puhkama pääsemist. Hooaja vältel oli treeneritega nõupidamisi ja jutuajamisi küll ning tagasiside oli alati positiivne. Nemad usuvad minusse ja minu oskustesse ning näevad minus potentsiaali tulevikus olla hea korvpallur. Neil on hea meel näha minu edasiminekut eelmise hooajaga võrreldes. Kindlasti on mul veel kõvasti asju lihvida ja parandada.

Mis plaanid Sul suveks on? Kuidas Su tavaline suvi välja näeb, kuidas ennast toonuses hoiad ja kui palju üldse korvpalli suvel kätte võtad?

Suve alguses paar nädalat kindlasti puhkan niisama – tuleb mõtteid puhastada ja nautida lähedastega koos olemist. Pärast seda hakkan vaikselt juba uuesti liigutama, kuigi korvpalli ilmselt veel küll mitte, aga füüsilise poolega tahaks tööd teha. Juuni alguses hakkab juba koondisetsükkel, mida ootan huviga, sest saab jälle tuttavate nägudega koos trenni teha. Üldjoontes tahaks suvel eelkõige just füüsilist poolt arendada.

Kas koondisekutse oled saanud? Kui nüüd suvel lisanduvad kandidaatide hulka ka USA poisid Nurger ja Kotsar, kas tahaksid nende vastu trennides taset võrrelda?

Kindlasti saab Kotsari ja Nurgeri lisandumine huvitav olema, lisab värvi ja konkurentsi. Just konkurents on see, mis edasi viib ja nii saab kogu Eesti korvpall areneda. Kotsariga olen ise väikesest saadik koos mänginud ja on natuke selline meeldiv elevus sees, et saab üle pika aja koos trenni teha ja nüüd siis juba rahvuskoondise eest.

Kas Forca Lleida meeskonnaga on Sul leping ka järgmiseks hooajaks? Millal seal hooajaks ettevalmistus algab?

Hetkel on mul Forca Lleidaga kehtiv leping ja tavaliselt hakkab sealne ettevalmistus augusti teises pooles või augusti lõpus, kuna hooaeg stardib seal üsna hilja. Kuna nüüd ei tea veel, kes järgmisel aastal peatreener on ja kuidas meeskonda komplekteeritakse, siis suvel saab seda jälgida ja tekib ehk järgmisest hooajast rohkem ettekujutust.

scroll to top