fbpx
Close

Alar Varrak asub tööle Venemaa klubi peatreenerina!

Avatar
-Alar Varrak | Foto: Siim Semiskar

Venemaa tugevuselt teises korvpallisarjas mängiv Jekaterinburgi Ural teatas, et uuel hooajal saab nende klubi juhendajaks eestlane Alar Varrak, kui endine BC Kalev/Cramo loots ning viimati Eesti Korvpalliliidus tehnilise direktorina töötanud 37-aastane mees tõmbab taas selga treeneriülikonna.

Ural tervitas Varrakut oma kodulehel eesti keeles: Tere tulemast, härra Varrak!” Klubi kuulus president Stanislav Jerjomin kiitis eestlast kui meest, kes suudab väheste vahenditega teha suurt asja. “Alar Varraku kasuks langes otsus põhjusel, et tal on kogemusi töötamisest VTB Ühisliiga klubiga ehk tasemel, kuhu meie soovime pürgida. Ta on tiimiga mänginud Eurocupis ja teistes eurosarjades ning mitmel korral on ta nimetatud Eesti parimaks treeneriks.”

“Varrak teab, kuidas töötada väikese eelarvega meeskonnaga, oskab leida sobivaid mängijaid, sealhulgas leegionäre. Ta on tuntud ja tunnustatud nii Baltikumi kui venemaa korvpalliekspertide hulgas,” jätkas Venemaa korvpallilegend.

Jerjomin rõhutas veel seda, et kuigi eestlase näol on tegemist klubi ajaloo esimese välistreeneriga, siis keelebarjääri ei tohiks tekkida, kuna Varrak suudab rääkida nii vene kui inglise keeles.

“Jekaterinburgi tööpakkumine tundus väga põnevana. Sain suvel mitmeid pakkumisi ka Eesti klubidelt, kuid soovisin hankida kogemusi piiri tagant. Jah, olen mõned kuud peatreenerina töötanud küll Leedus, aga see on hetkel kogu minu kogemustepagas välismaalt ning tahtsin väga uuesti väljaspool koduriiki tööd leida. Minu jaoks on välismaal töötamine oluline professionaalseks arenguks ning teiste filosoofiate ja korvpallivaadete õppimiseks,” kommenteeris Varrak ise klubi kodulehele.

Eestlane pole enda sõnul veel valmis rääkima tiimi põhimõtetest, kuna soovib enne näha komplekteeritud meeskonda, et aru saada, millised mängijad tema käsutuses saavad olema. “Mul on vaja aega, et uurida olemasolevaid andmeid ning meeskonna eelmise hooaja mängupilti. Praegust koosseisu vaadates võib hinnata, et meil saab olema hea tasakaal noorusest ja kogemusest,” lisas Varrak.

Uudisloo lõpetuseks palus Varrak kõikidel klubi fännidel neid toetada ning lubas, et enda poolt üritatakse poolehoidjatele pakkuda huvitavat ja säravat korvpalli.

Ural sai eelmisel hooajal Venemaa Superliigas põhiturniiril 7. koha, kuid läks kohe veerandfinaalis kokku hilisema võitja Samaraga ning kaotas mängudega 1-3.

scroll to top
Inline
Inline