Anderson ja Pulk jätkasid Saksamaal võidulainel

-Janne Pulk | Foto: Siim Semiskar

Janne Pulk | Foto: Siim Semiskar

Saksamaa korvpalli kõrgliigas mängivad Eesti naistekoondislased jätkavad liiga tipus. Nädalavahetusel toimunud aasta esimestes kohtumistes teeniti taas võidulisa.

Merike Andersoni koduklubi Kelterni Rutronik Stars võttis kindla võidu Eisvögel USC Freiburg üle 81:56 (25:15, 18:19, 17:14, 21:8). Platsil viibitud 5 minuti jooksul võttis Anderson ühe lauapalli ning andis ühe resultatiivse söödu, punktiskoor jäi paraku avamata. Võitjate parimana kogus Krystal Lynette Vaughn 22 punkti ja võttis 8 lauapalli, Brittany Brown lisas 16 punkti. Kaotajate poolel oli täpseim Samantha Jean Fuehring 16 punktiga.

Janne Pulk ja Hannover võtsid samuti kindla võidu Inexio Royals Saarlouisi vastu lõppskooriga 90:66 (27:12, 19:18, 26:15, 18:21). Eestlanna kogus 25 minutiga 7 punkti (kahesed 1/1, kolmesed 1/5, vabavisked 2/2), jagas 2 resultatiivset söötu, võttis 2 lauapalli ja tegi ühe vaheltlõike. Isiklikke vigu kogunes 3. Hannoveri parimaks tõusis Stephanie Gardner 22 punktiga, lisades statistikasse 5 resultatiivset söötu ja 4 lauapalli. Kaotajatest viskas Alison Gorrell 23 punkti.

Mõlema eestlanna koduklubid jätkavad Saksamaa naiste korvpalli Bundesliga tabeli eesotsas. Keltern 12 võidu ja ühe kaotusega esikohal, Hannover asub 9 võidu ja 4 kaotusega kolmandal kohal. Mõlemad klubid peavad uued kohtumised juba tuleval pühapäeval, kui Kelterni vastaseks XCYDE Angels ja Hannoveri vastu astub Flippo Baskets BG 74.