VIDEO | Kotsar ja South Carolina alistasid täismaja ees kuulsa Kentucky

-Maik-Kalev Kotsar | Foto: USA TODAY Sports/Scanpix

USA üliõpilasliiga NCAA kõrgeimas divisjonis teenis Maik-Kalev Kotsari kodumeeskond South Carolina Gamecocks läinud ööl väärt võidu, kui koduväljakul alistati 81:78 NBA mängijate kasvulavana tuntud Kentucky Wildcats.

Vigadega hädas olnud Kotsar jäi sel hooajal esimest korda nullile. Algviisikus alustanud ja 12 minutit platsil viibinud eestlane viskas mööda ühe kahese ning langes 53 sekundit enne lõppu viie veaga pingile. Küll aga hankis ta 4 lauapalli, andis ühe resultatiivse söödu, tegi 2 vaheltlõiget ning blokeeris ühe vastaste pealeviske.

Täismaja ehk 18 000-pealise publiku ees mänginud South Carolina tuli teisel poolajal välja 14-punktilisest kaotusseisust. Viimasele mänguminutile mindi vastu juba kodumeeskonna 77:71 juhtimisel, kuid viis sekundit enne lõppu jõudis Kentucky viigini. South Carolina kangelaseks kerkis üleplatsimehena 26 punkti visanud Jermaine Couisnard, kes tabas võidu toonud kolmese koos lõpusireeniga.

South Carolina Gamecocks jätkab hooaega üheksa võidu ja seitsme kaotusega, kagukonverentsis (SEC) saadi kahe kaotuse kõrvale esimene võit. Üleriigilises edetabelis hetkel 10. kohal paiknev Kentucky on sel hooajal kogunud 12 võitu ja neli kaotust.

Üliõpilasliiga NAIA teises divisjonis oli läinud öösel võistlustules Ron Arnar Pehka kodumeeskond TIU Trojans, kes kaotas võõrsil 64:94 IU Northwest Redhawksile.

Algviisikus alustanud Pehka viibis väljakul kauem kui keegi teine – 34 minutit – ning kogus selle ajaga 6 punkti (kahesed 0/3, kolmesed 2/5), 5 lauapalli, meeskonna parimana 4 korvisöötu, 2 vaheltlõiget, 3 pallikaotust ja sama palju isiklikke vigu.

Pehka ülikoolil on nüüd tabelis kolm võitu ja 13 kaotust, oma konverentsis (Chicagoland Collegiate Athletic Conference) on nad kogunud kaks võitu ja üheksa kaotust. IU Northwest on sel hooajal võitnud 11 ning kaotanud kaheksa mängu.