Anderson sai ohtralt mänguaega, kuid Keltern kaotas ja langes eurosarjast välja

-Merike Anderson (nr13) ja Keltern | Foto: fiba.basketball

Merike Andersoni koduklubi Kelterni Rutronik Stars kaotas naiste tugevuselt teise eurosarja ehk FIBA EuroCupi alagrupiturniiri viimases mängus koduväljakul 63:90 Ungari võistkonnale KSC Szekszard ning langes edasisest konkurentsist välja.

Edasipääsulootuse säilitamiseks võitu vajanud Keltern oli sisuliselt kogu kohtumise kaotusseisus. Avaveerand kaotati 18:21, poolajavileks oldi taga 32:43 ja enne viimast kümmet minutit 44:67. Neljandal veerandajal kasvas vahe korraks ka 33-punktiliseks.

Vahetusmängijate pingilt alustanud Anderson viibis platsil hooaja kõrgeimad 25 minutit ning kogus selle ajaga 5 punkti (kahesed 0/1, kolmesed 1/8, vabavisked 2/2), ühe lauapalli ja ühe resultatiivse söödu. Negatiivse poole peale jäid 2 pallikaotust ja 3 isiklikku viga.

Kelterni resultatiivseimaks kerkis 16 punkti visanud Jasmine Thomas. Alagrupi võitnud Szekszardi parim oli Erica McCall 21 punktiga.

Keltern lõpetas I-alagrupi kahe võidu ja nelja kaotusega, mis andis nelja naiskonna konkurentsis kolmanda koha. Edasi pääsevad iga alagrupi kaks paremat ning mõlema konverentsi kaks paremat kolmanda koha omanikku.