Sander Viilupi 35 punkti ei vääratanud G4S Noorteliiga hooaja kuuendat võitu

-Sander Viilup | Foto: Siim Semiskar

Saku I liiga mängudega tehti sel nädalal algust kolmapäeval, kui peeti kaks kohtumist, kaks kohtumist oli kavas ka neljapäeval.

Tamsalu Los Toros/TalTech – G4S Noorteliiga 74:75 (22:18; 11:30; 27:15; 14:12)

Esimese veerandi 18:22 kaotanud G4S Noorteliiga lubas Tamsalul teisel veerandajal ligi seitsme minuti jooksul vaid viis punkti visata, mille tulemusena juhtis juba omakorda G4S Noorteliiga tulemusega 45:29.

Vaheajaks suures kaotusseisus (33:48) olnud Tamsalu alustas teist poolaega 9:0 spurdiga ning võitles veerandaja kuuendaks minutiks välja viigi 52:52.

Viimast perioodi alustati G4S Noorteliiga kerges (63:60) eduseisus, mida nad ka enamus viimasest veerandajast hoidsid ning teenisid lõpuks tabelisse hooaja kuuenda võidu.

Üleplatsimeheks kerkis Sander Viilup, kes tõi Tamsalu eest 35 punkti (kahesed 12/16, kolmesed 1/6, vabavisked 8/10). Võitjate resultatiivseim oli 17-aastane Saku I liiga suurim skooritegija (keskmiselt 25,11 p mängus) Hugo Toom. Karl Andres Matute Perner lisas omalt poolt 16 punkti ja 10 lauapalli.

Betoonimeister/SK Nord/Cramo – KA Tallinna Kalev/TSK 84:93 (24:21; 21:26; 19:24; 20:22)

Võrdlemisi tasavägise esimese poolaja (45:47) järel haaras teisel poolajal juhtohjad eelmise hooaja esiliiga hõbemedalist KA Tallinna Kalev, võttes oma hooaja kuuenda võidu.

KA Tallinna Kalev näitas oponentidest mõnevõrra paremat visketabavust, tabades kahepunktiviskeid koguni 62,5% (Betoonimeistril 44%), kuid see-eest oli Betoonimeister veidi parem kaugvisetel (40,9% vs 37,5%) ning vabavisetel (86,7% vs 76,2%). Lauavõitlust valitses jällegi KA Tallinna Kalev (41 vs 30).

Võõrustajate resultatiivseim oli Saku I liiga hetke paremuselt teine skooritegija (keskmiselt 24,78 p mängus) Siim Laur 25 punktiga (kahesed 7/14, kolmesed 2/5, vabavisked 5/5). Jaagup Toome toetas teda 20 punktiga.

KA Tallinna Kalevi poolel viskas Tom Kaldre 28 punkti (kahesed 3/7, kolmesed 5/8, vabavisked 7/7), Martin Jurtom tõi 17 silma.

Teisi tulemusi:

Tartu Ülikool/Kuremaa SK – Eesti Maaülikool/SKARCON 87:91 (25:29; 15:17; 15:20; 32:25)

Tartu Kalev/Estiko – KK Viimsi/Noto 38:73 (18:13; 7:22; 7:18; 6:20)