fbpx
Close

Anna Gret Asi valiti NBA talendilaagris tähtede hulka!

-Anna Gret Asi | Foto: Siim Semiskar

-Anna Gret Asi | Foto: Siim Semiskar

USA-s Chicagos 14.-16. veebruaril toimunud NBA talendilaager Basketball Without Borders (BWB) Global Camp (tõlkes: piirideta korvpalli globaalne laager) kujunes taas rõõmsaks ka eestlaste jaoks, kui neidude hulgas lõi kaasa ja valiti koguni laagri tähtede hulka Eesti koondislane Anna Gret Asi.

Keskkooliealisi tüdrukuid oli kohale kutsutud 24 ning poisse 40. Noortega tegelesid mitmed NBA staarid eesotsas Pascal Siakami (Toronto Raptors), Davis Bertansi (Washington Wizards), Tacko Falli (Boston Celtics) ja Lauri Markkaneniga (Chicago Bulls). Endistest WNBA mängijatest olid esindatud Ashley Battle, Michele Van Gorp ja Ebony Hoffman.

Neidude hulgast valiti laagri lõpuks kõige väärtuslikumaks mängijaks prantslanna Serena Kessler. Tema kõrval valiti laagri tähtede rivistusse paari päeva pärast 18-aastaseks saav eestlanna Anna Gret Asi ja veel ka hispaanlanna Mama Dembele Traore, prantslanna Aminata Gueye, uruguailannad Camila Kirschembaum ja Florence Niski, austraallanna Oliver Pollerd ja kanadalanna Merissah Russell.

Anna Gret Asi oli seejuures parim kolmepunktiviskaja ja Traore parim kaitsemängija.

Poiste hulgas ühtegi eestlast sel korral polnud ja kõige väärtuslikumaks mängijaks valiti sakslane Ariel Hukporti. Tähtede koosseisu hinnati veel ka Charles Bediako (Kanada), Juhann Begarin (Prantsusmaa), Josh Giddey (Austraalia), Bennedict Mathurin (Kanada), Jean Montero (Dominikaani Vabariik), Josh Primo (Kanada), Olivier-Maxence Prospect (Kanada), Esteban Roacho (Mehhiko) ja Azuolas Tubelis (Leedu).

Neist Montero krooniti kolmesekuningaks ja Roacho parimaks kaitsemängijaks.

NBA talendilaagri parimate mängijate tutvustust saab vaadata SIIT.

scroll to top