BC Kalev/Cramo sammus eestlaste eestvedamisel oodatult Superkarika finaali

-Kregor Hermet | Foto: Siim Semiskar

Rakveres toimuva Paf Superkarika esimeses poolfinaalis olid laupäeval vastamisi BC Kalev/Cramo ja Tallinna Kalev/TLÜ. Avaveerand kulges küll tasavägiselt, aga poolajaks oli mängu suursoosik Kalev/Cramo 18 punktiga ette pääsenud, kusjuures 49 visatud punktist koguni 43 jäi eestlaste nimele. Kalev/TLÜ-l õnnestus kolmanda veerandajaga vahet siiski vähendada ja 4.30 enne kohtumise lõppu ka kümne punkti kaugusele pääseda. Rohkemaks siiski suutelised ei oldud ja Kalev/Cramo pääses pühapäeval toimuvasse finaali 17-punktilise võiduga.

Tallinna Kalev/TLÜ – BC Kalev/Cramo 71:88 (16:19, 15:30, 18:13, 22:26)

Visketabavuses jäi Kalev/Cramo 54% – 42% peale ja lauavõitlus võideti 41:29 (ründelaud 10:8). Korvisööte andis Kalev/Cramo rohkem 23:15, vaheltlõikeid tegi rohkem Kalev/TLÜ 7:4. Pallikaotuseid kogunes Kalev/TLÜ-l 8, Kalev/Cramol 13.

Kregor Hermet viskas Kalev/Cramo parimana 17 punkti. Rauno Nurger lisas 15 silma ja hankis 4 lauapalli ning 13 punkti ja 6 lauapalliga järgnes Janari Jõesaar. Marcus Keene kogus 9 punkti, 8 lauapalli ja 10 korvisöötu ning samuti 9 punkti sai kirja Martin Dorbek.

Emmanuel Wembi oli Kalev/TLÜ resultatiivseim 23 punkti ja 7 lauapalliga. Brandis Raley-Ross järgnes 16 punkti, 3 lauapalli ja 5 korvisööduga ning 11 punkti ja 7 lauapalli lisas Karl-Johan Lips.

“Alguses natuke rabistasime, aga saime 15-punktilise edu kätte. Teisel poolajal oleksime pidanud juurde panema. Õnneks väga ohtlikuks ei läinud. Kolmanda veerandaja alguse mõõna kohta ei saaks öelda, et rahunemine oleks meie poolelt olnud. Oled valmis küll, aga me ei saanud oma esimesi rünnakuid joonise järgi tehtud ja nemad panid meid natuke surve alla. Meie õnneks suutsime kaitses hoida. Oleme võimelised igalt poolt natuke juurde panema –  kaitses natuke agressiivsemalt ja ka üldiselt. Peame olema valmis mängima kiiret mängu ja samuti positsioonirünnakut. Peame mängima targasti. Kui seda teeme, siis on korvpalli lihtsam mängida. Kui aga hakkame rabistama ja punnitama, siis läheb raskeks,” rääkis Kregor Hermet Inspira vahendusel antud intervjuus.

“Janari Jõesaare ja Maurice Kempi lisandumine annab meeskonnale sügavust ning kvaliteeti palju juurde. Kui iga koha peal on mitu meest olemas, kes valmis kõvasti tegutsema, siis ei pea kõik nii palju mängima. Selle võrra teed viis minutit vähem, aga väljakul oldud ajaga see-eest kõvemini,” lisas Hermet Kalev/Cramo uute täienduste kohta.

Kuidas Hermet ise on suutnud kõrgemalt tasemel, eelkõige VTB Ühisliigat silmas pidades, kohaneda? “Kui teed sammu edasi tasemele, kus on rohkem konkurentsi, siis tahes tahtmata võtab aega kohanemiseks. Kiirus ja kehad on VTB liigas teised. Pead endast andma koguaeg 110%, et olla seal teistega võrdväärne. Aga kui kohaned ja harjud selle tasemega ära, siis on seal täiesti okei mängida. Võistkonnana oleme võimelised VTB-s rohkem juurde panema. Hooaja alguses on viirus ja reisid võrreldes teiste hooaegadega olukorra teistsuguseks muutnud. Samas paljud mehed on VTB liigas uued ja mitte ainult mina. Eks paar kuud on teisedki kohanenud ja otsinud oma mängu,” ütles Hermet lõpetuseks.

Päeva teises poolfinaalis on vastamisi Rakvere Tarvas ja Pärnu Sadam.