fbpx
Close

Rakvere üllatas pingelises mängus head hooaega tegevat Pärnut ja pääses Superkarika finaali

-Rakvere Tarvas | Foto: Siim Semiskar

-Rakvere Tarvas | Foto: Siim Semiskar

Rakveres toimuva Paf Superkarika teises laupäevases poolfinaalmängus kohtusid kohalik Rakvere Tarvas ja Pärnu Sadam. Külalised alustasid mängu paremini, kuid poolajaks oli Rakvere nelja punktiga ette pääsenud. Kolmandal veerandajal said võõrustajad juba kümnepunktilise edumaa kätte, ent Pärnu suutis edasi siiski paari korvi kaugusel püsida. Viimasel neljandikul oli ühel hetkel vahe minimaalne ja paistis, et Paf Eesti-Läti korvpalliliigas suurepärast hooaega tegev Pärnu võtab jõuga oma, aga Rakvere siiski vastas vajalikel hetkedel ja kallutas põnevusmatši koduseinte toel enda kasuks.

Rakvere Tarvas – Pärnu Sadam 83:78 (17:18, 16:11, 23:21, 27:28)

Visketabavuses jäi Pärnu 48% – 37% peale ja lauavõitlus võideti 47:35 (ründelaud 11:9). Korvisööte andis Rakvere rohkem 18:11 ja vaheltlõikeid tehti samuti rohkem 10:5. Pallikaotuseid kogunes Rakverel 8, Pärnul 18.

Devin Harris viskas Rakvere parimana 17 punkti, võttis 5 lauapalli ja andis 5 korvisöötu. Riley Hayes lisas 15 punkti ja 5 lauapalli ning Kristaps Gluditis sai kirja 13 silma ja 4 korvisöötu. Sten Saaremäel tõi 12 ja Renato Lindmets 10 punkti.

Lauris Blaus kogus Pärnu poolelt 16 punkti ja 11 lauapalli ning sama palju punkte viskas veel Edon Maxhuni, kes jagas ka 4 korvisöötu. Robert Valge nimele jäi 14 punkti, 4 lauapalli ja 3 korvisöötu ning Linards Jaunzems lisas 11 punkti ja võttis 12 lauapalli.

“Suurepärane esitus meie poolt. Pole pikka aega Pärnut võitnud, aga lõpuks vajalikul hetkel poolfinaalis tuli see ära. Poisid kõik võitlesid. Kõva võitlus ja keskpärasest parem kaitsemäng. Visked väga ei kukkunud, aga sellele vaatamata suutsime mängus püsida. Oleme omavahel korduvalt mänginud. Tegime kaitses korrektuurid ja leppisime taktikaliselt kokku, kuidas nende liidreid mängust välja tuua. Tundub et toimis, kuna Pärnu poolt polnud ka mitte nii õnnestunud mäng. Meil pole nüüd enam mingeid pingeid peal. Ei tahaks öelda, et eesmärk on täidetud. aga läheme [pühapäevast finaali BC Kalev/Cramo vastu] nautima ja anname parima, et rongi alla ei jääks. Loodan, et fännid ikka kodudes jälgisid ja suutsime neile varajase jõulukingi teha,” rääkis Rakvere Tarva mängumees Egert Haller Inspira vahendusel antud intervjuus.

Pühapäeval kell 18:00 algavas Paf Superkarika finaalis kohtuvad seega Rakvere Tarvas ja BC Kalev/Cramo ning kolmanda koha peale heitlevad kell 15:30 Pärnu Sadam ja Tallinna Kalev/TLÜ.

scroll to top