fbpx
Close

BC Viin – värvikirev kuid kogenud kooslus, mis aga Pärnu meeste verd liialt värisema küll ei tohiks panna

-BC Viin | Foto: BC GGMT Vienna Facebook

Teisipäeva õhtul astub Eesti klubikorvpall järjekordse ajaloolise sammu, kui Pärnu Sadam peab oma ajaloo esimese eurosarja kohtumise, võõrustades FIBA Europe Cupi kvalifikatsiooniturniiri avamängus austerlaste BC Viini. Austria klubi ülesandmislehel on keskmiseks vanuseks kirjas 28 aastat ja pikkuseks 195 cm. Pärnul on samad numbrid vastavalt 25 aastat ja 198 cm.

Viimased kolm hooaega on Viini klubi 10 klubiga Austria kõrgliigas põhiturniiri lõpetanud 7. positsioonil ehk tegemist pole viimastel aegadel ka Austria kontekstis üldsegi tabeli esiotsa tiimiga. Sellele vaatamata on tänu leegionäridele ja kahe hooaja vahel lisatud paarile kogenud austerlasele kindlasti meeskonnas teatav tase olemas, kui võõrmängijaid on sisse ostetud USA-st, Serbiast, Horvaatiast ja Leedust ning mitmed põhitegijad on vanuses 30+. Klubi enda sotsiaalmeedias postitati mõned ajad tagasi pilt, kus Austria liiga peasponsoriks olev kihlveokontor pakkus läbi oma koefitsientide algava hooaja suurimaks tiitlifavoriidiks just Viini meeskonda.

Tagaliinist leiame ameeriklaste osakonnast 31-aastase mängujuhi Andre Jones’i, kelle ülimalt kirjust CV-st leiame Suurbritannia, Mehhiko, Soome, Sloveenia, Itaalia ja Ungari erinevaid meeskondi, aga ka VTB Ühisliigas grusiinide Tbilisi Vitas pallimise. Eelmisel hooajal pallis Jones kahes erinevas Itaalia tugevuselt teise liiga ehk Serie A2 klubis ning tõi keskmiselt ca 15 punkti, 3,7 lauapalli ja 2,1 söötu.

scroll to top