fbpx
Close

Carlos Jürgens: NCAA unistus keris mind nii üles, et tahtsin minna läbi seina

Avatar
-Carlos Jürgens | Foto: Siim Semiskar

Eelmise aasta oktoobris tuli teade, et Erkmaa Korvpallikoolist välja kasvanud ning viimased hooajad G4S Noorteliiga meeskonnas pallinud 19-aastane tagamängija Carlos Jürgens alustab 2018. aasta sügisel karjääri USA üliõpilasliigas NCAA.

Pärast seda uudist on 193 cm pikkune tagamees, kes lõi käed Oklahomas asuva Oral Roberts ülikooliga, justkui pildilt kadunud, kuna pole tänavu basket.ee andmetel üheski ametlikus mängus osalenud.

“2017/2018 on olnud minu jaoks üks mu parimaid kui ka halvimaid hooaegu. Kogu see USA teema on minu jaoks unistuste täitumine ning see keris mind nii üles, et ma ei pööranud enam tähelepanu ohutusele vaid ainult sellele, kuidas minna ja minna kasvõi läbi seina. See on toonud mulle kaela vigastusi, mida pean tulevikuks välja ravima,” selgitas Jürgens portaalile Korvpall24.ee olukorda.

“Õpin ja treenin endiselt Audenteses, kus osalen juba mõõduka koormusega treeningutel, kuid enamasti teen eraldi treeningkava järgi ning keskendun oma nõrkustele,” lisas noormees.

USA suunal käivad tal samuti ettevalmistused, mis peamiselt tähendab lõputut paberimäärimist: “Sellega tegelen nii palju, kui mulle sealt nö paperworki saadetakse… tundub, et erinevad dokumendid ei saa kunagi otsa. Üritan ennast iga päev aina rohkem nii vaimselt kui füüsiliselt ennast selleks muutuseks valmis panna. Täpseid lahkumise kuupäevi veel paigas pole, kuid tõenaoliselt lähen juba suve esimeses pooles minema.”

Tänu USA üliõpilasliigasse siirdumisele on Jürgens hakanud sealsete tegemiste vastu ka rohkem huvi tundma: “NCAA mängib nüüd kindlasti suuremat rolli mu elus, kuna sellest saab ikkagi minu liiga. Ma armastan seda aurat, mängustiili, kiirust, emotsiooni jne. Tunnen, et olen järjest rohkem valmis sinna sulanduma. Esiplaanil on muidugi füüsiline, mille kallal töö ei lõppe kunagi. Ei jõua oodata seda aega, mil saan juba USA-sse minna!”

scroll to top
Inline
Inline