Meie järgmine Tallinna Rahvaliigas uuel hooajal osalevate tiimide tutvustus on veidi teistsugused kui senised, kuna Coop/Mefab tiimi puhul saab olema kahe võistkonna ühendumisega.
Kuna kahel meeskonnal on seni olnud erinevad ajalood, siis saavad selles loos sõna nii seni Coopi tiimi tegevust juhtinud Holger Baar kui ka Mefabi esindaja Timo Kark. Mehed avaldasid Korvpall24.ee portaalile killukesi minevikust ja analüüsisid loodava tiimi võimekust erinevate mängustiilide viljelemisel.
Iseloomustage palun Coop/Mefabi võistkonda. Mis mehed olete, kust tulete ja kui kaua koos olete korvpalli mänginud?
Holger: Coopi meeskond on saanud alguse Coop Eesti Keskühistust, kus enamus meist on töötanud või töötame siiani. Esimese võistluse pidasime 2015. aasta kevadel, pärast mida hakkasime regulaarselt trenni tegema ja oleme aasta-aastalt arenenud ning kasvatanud võistluste mahtu. Algusest peale olen võistkonnas olnud mina, Reigo ja Timo. Hiljem on liitunud lisaks Taivo, Martin, Jaanus ja Miko. Tase on meil korvpallihuvilistest endiste meistriliiga mängijateni.
Timo: Mefabi näol on tegemist meeskonnaga, mis on kokku pandud vanadest meeskonnakaaslastest, kellega koos on mängitud nii nooruspõlves, ülikoolis kui ka hiljem Tallinnas. Hooajal 2016/17 ja 2017/18 mängiti selle nime alla Kossuliiga B ja C ja divisjonis. Ühine ajalugu ja kokkumäng on muidugi pikem! Mina, Leho ja Sven alustasime korvpalliga Rakvere Spordikoolis umbes 1995. aastal ning väiksemate pausidega on nüüdseks koos mängitud üle 20 aasta. Hiljem lisandus praegustest mängijatest noorema põlvkonna mängumees Randel (sünd. 1989), kes samuti lõpetanud Rakvere Spordikooli. Lisaks on Rakverest pärit ka Andrus, kellel spordikooli tausta ei ole, kuid tahtmine suur. Temagi on meeskonnaga seotud olnud juba üle 10 aasta ning samuti on ta üks peamisi eestvedajaid. Sander on lõpetanud Tallinna Spordikooli ning oma pikkuse ja oskustega teinud nooremas eas suuremaid tegusid. Ühine korvpallitee algas Pärnus, kui koos Timoga mängiti ülikooli päevil Pärnu liigat (2006-2008). Toomas ja Rene on meeskonnas olnud ühe hooaja, kuid erinevates trennides on koos mängitud 6-7 aastat. Toomas on pärit Tartust ning korvpalliga alustas samuti varakult, kuid tõsisem trenni tegemine lõppes pärast põhikooli.
Kas Coop/Mefabi meeskonna eesmärgiks on mängida võidu peale või on esmane tunda ennast mõnusalt heas seltskonnas palli mängides?
Timo: Eelkõige on eesmärgiks võrrelda ennast teiste võistkondadega ning saada lisaks treeningutele vähe tõsisemaid mänge, kus tuleks rohkem pingutada. See aitab kaasa ka trennikvaliteedi paranemisele. Ja kui juba väljakul oleme, siis tahaks ikka võita ka!
Mullu jäi Rahvaliigas Coopi saldoks kaks võitu, kas järeldused on tehtud, suvised treeninglaagrid peetud ning võime oodata uuel hooajal hoopis eriilmelist Coop/Mefabi ühistiimi?
Holger: Kuna uuel aastal ühendame oma jõud Tallinna Kossuliigas mänginud Mefabiga, siis järgmisel hooajal suures osas on tegu uuenenud meeskonnaga. Eelmine hooaeg oli esimene kord meeskonna ajaloos mängida liigat. Kuigi turniiridel osalenud oleme varemgi, siis liigas on vaja pingutada ja kesta terve hooaeg. Eriti vaimselt, kui kõik ei lähe plaanipäraselt ja kannatab meeskonna sisekliima. Eks tulevikuks on tehtud omad järeldused.
Millist mängustiili Coop/Mefab meeskond hakkab viljelema?
Timo: Tahaks öelda, et oleme kiired ja noored, kuid reaalsuses oleme pigem paksud ja aeglased. Seetõttu keskendume rohkem kaugvisetele ja pea ees korvi alla jooksmisele. Õnneks on meeskonnas ka teravamad mehi, kes aeg-ajalt teevad mõned äkilisemad liigutused.
Kuidas Coopi ja Mefabi ühinemine mõjutab koosseise?
Holger: Kuna varem mainitult osaleme Mefabiga koos, siis on üsna suured muutused. Coop/Mefab järgmise hooaja koosseis on: Holger Baar, Reigo Nõmm, Timo Kark, Timo Ilu, Miko Tasa, Martin Miido, Jaanus Oks, Taivo Krass, Rene Pärnpuu, Andrus Moor, Sander Rodes, Randel Päid, Sven Pitkve, Leho Vool ja Toomas Muld.
Miks korvpall, aga mitte näiteks mõni rahulikum ja põlvi säästvam spordiala?
Timo: Korvpall hõlmab endas mitmeid positiivseid aspekte – eelkõige on see meeskonnamäng, mida saab mängida koos sõpradega nii suvel kui talvel. Üksinda suusarajal nühkides ei ole võimalik saada nii palju emotsioone kui koos ühise eesmärgi nimel pingutades. Jalgpalliväljak jääb jällegi nii suureks, et kaugema nurga mehi viletsama silmanägemisega mehed ei tunneks äragi. Korvpall on selles mõttes täiuslik – väikesel väljakul kõikidel mängijatel on korraga oluline roll ning tore on ka see, et vahetusi saab teha rohkem ja loomingulisemalt. Emotsioone on palju ja seda nii rünnakul kui ka kaitses. Lisaks on iga mäng ja trenn eelmisest erinev ning see on ka põhjus miks me korvpalli pole hüljanud. Pärast kõiki neid aastaid on võimalik aeg ajal ka iseennast üllatada (seda ka negatiivselt)!
Holger: Eks see valik tehti juba lapsepõlves. Mind ennast paelub samuti see meeskonnamängu osa. Selle tõttu vahetasin lapsepõlves kergejõustiku korvpalli vastu. Ja täna, kui tõesti põlved hakkavad vaikselt ütlema, et tuleb maha rahuneda, siis valik tundub õige, kuna meeskonnast osa saab olla mitte ainult punkte visates, vaid musta tööga väljakul ning kaasa elades pingilt.
Kui soovid Coop/Mefab tiimiga uuel hooajal rammu katsuda, siis saad seda teha oma võistkonnaga Tallinna Rahvaliigaga liitudes. Registreerimine hooajaks 2018/19 on juba avatud! VAATA SIIT.