fbpx
Close

3×3 Tallinn Open turniir toob laupäeval Vabaduse väljakule regiooni parimad pallurid

-Vabaduse väljak | Foto: Siim Semiskar

-Vabaduse väljak | Foto: Siim Semiskar

Suvine 3×3 tänavakorvpalli Eesti meistrivõistluste sarja finaalvõistlus OlyBet 3×3 Tallinn Open 2018 toob sel laupäeval Tallinnasse, Vabaduse väljakule kohale Eesti, Läti, Leedu, Venemaa ja Valgevene parimad 3×3 korvpallurid. Mängus on pääse üle 1 000 000 USD auhinnafondiga FIBA 3×3 maailmaturneele.

„Ilmselt esmakordselt Eesti pallimängude ajaloos toimusid olümpiaala ehk 3×3 korvpalli Eesti meistrivõistluste etapid sel suvel ka Eestist väljaspool – kokku 16 turniirist, mille võitjad Tallinn Open pääsme said, toimusid võistlused ka Helsingis, Moskvas, Aluksnes ja Minskis“, ütles Eesti Korvpalliliidu 3×3 valdkonna juht Reigo Kimmel, kelle sõnul on turniiri sellises formaadis juba 10-aastat järjest finaalvõistluse toimumine Vabaduse väljakul ülimalt oluline, et Eesti ka järgmisel aastal omaks võimalust pääseda FIBA 3×3 maailmameistrivõistlustele.

Lisaks selguvad Vabaduse väljakul Eesti nii noormeeste kui neidude U18 3×3 olümpiakoondised selle aasta oktoobris Buenos Aireses toimuvatele Noorte Olümpiamängudele ning 3×3 korvpalli Eesti meistrid nii meeste, harrastajate, 35+ seeniorite, U18, U15 kui U13 aastaste noormeeste arvestuses.

Võistluste vaheajashow peaauhinna paneb sel aastal välja OlyBet, kes saadab keskjoone viskevõistluse võitja kogu tiimiga 2019. aasta FIBA 3×3 maailmameistrivõistlustele Eesti 3×3 koondisele kaasa elama. Kell 13:15 algavast keskjoone viskevõistlusest saab osa võtta ka üks pealtvaataja, kes tabava viske korral saab 3 sõpra järgmisel suvel Amsterdamis toimuvale FIBA 3×3 MM-ile kaasa võtta.

Kogu päevast toimub otseülekanne DELFI.TV ja Facebooki vahendusel.

Võistluste ajakava:

11:00 mängude algus kõikides võistlussarjades
13:00 avatseremoonia
13:15 OlyBeti keskjoone viskevõistlus
13:40 Nike Skills Contest noortele
15:00 Eesti 3×3 olümpiakoondiste teadvustamine
16:15 Open sarja finaal
16:30 Autasustamised
20:00 Afterparty OlyBet Sports Baris

Võistluste auhinnafondi koguväärtus on üle 10 000 euro, millest suurima osa saavad Eliit sarja parimad ning kõikide sarjade Eesti meistrid, kes saavad Ballzy showroomist endale valida uued ketsid. Lisaks paneb Toyota välja tänavakorvpalli CH-R mudeli kasutusõiguse ning lisaks medalitele ja karikatele täiendavad auhinnalauda mitmed toetajad – NIKE, Saku, Spalding jt.

3×3 tänavakorvpalli finaalvõistlust korraldab Eesti Korvpalliliit koostöös Tallinna Linna ja OlyBetiga.

Võistlustele registreerimine on avatud neljapäeva õhtu kella 17:00ni SIIN.

scroll to top